41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Dexamytrex

DexamytrexDexamytrex
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu maść do oczu
Cena: 33.68 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: maść do oczu, 3 g, krople do oczu, (import równoległy), 5 ml, krople do oczu, 5 ml
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Dexamytrex

Lek stosowany w bakteryjnym zapaleniu worka spojówkowego i rogówki (bez uszkodzenia nabłonka), zapalenie brzegów powiek połączone z silnym stanem zapalnym, nadkażenia bakteryjne w przebiegu alergicznego zapalenia worka spojówkowego i brzegów powiek.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Uwaga! Czas leczenia nie powinien przekraczać 2 tygodni. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy krótkotrwałe pieczenie bezpośrednio po podaniu. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do jaskry i zaćmy. Uwaga! Stosowanie maści zmniejsza ostrość widzenia. Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na glikokortykosteroidy, gentamycynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ostre ropiejące schorzenia oka, powierzchniowe opryszczkowe zapalenie rogówki, zranienia i owrzodzenia rogówki, gruźlicze i grzybicze zakażenia oka, jaskrę. Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. Jeśli preparat jest stosowany jednocześnie z innymi kroplami lub maściami do oczu, należy zachować co najmniej 15 minutowy odstęp pomiędzy podaniem stosowanych leków. Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Dexamytrex zamienniki
Dexamytrex zamiennik
Dexamytrex odpowiednik
Dexamytrex tańszy zamiennik
Dexamytrex czy działa
Dexamytrex opinia
Dexamytrex opinie
Dexamytrex ulotka
Dexamytrex skład
Dexamytrex dawkowanie
Dexamytrex przeciwwskazania
Dexamytrex cena
silne zapalenie spojówek krople do oczu okulista bakteryjne zapalenie rogówki zapalenie brzegów powiek bakteryjne zapalenie spojówki alergia oczu bakteryjne zapalenie oka nadkażenie bakteryjne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Dexamytrex

Dodaj opinię o Dexamytrex

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach