43 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Podobne produkty

Devisol-25

Devisol-25Devisol-25
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople doustne
Cena: 12.18 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: krople doustne, (150 mcg / ml), 10 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Calcifediolum
Działanie: reguluje gospodarkę wapniową
Ulotka:

Opis i skład produktu Devisol-25

Lek zapobiega i leczy hipokalcemię (niedobór wapnia we krwi), krzywicę i osteomalację (rozmiękanie kości).

Dawkowanie:

Doustnie. Stosować z niewielką ilością wody, mleka lub soku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Należy zapewnić prawidłową podaż wapnia z dietą. W czasie stosowania kalcifediolu nie należy podawać dużych dawek preparatów wapnia. Z innymi preparatami witaminy D3 zwiększa się ryzyko toksyczności (nie stosować w trakcie leczenia preparatem). Podczas leczenia należy okresowo kontrolować stężenie wapnia w surowicy i ewentualnie stężenie wapnia w moczu. W skojarzeniu z dużymi dawkami leków zawierających fosfor nasila się ryzyko hiperfosfatemii (nadmiar fosforu). W skojarzeniu z preparatami magnezu może wystąpić hipermagnezemia (nadmiar magnezu), zwłaszcza u pacjentów z przewlekłymi chorobami nerek.

Możliwe skutki uboczne:

Stosowanie wysokich dawek witaminy D3 powoduje uwalnianie się wapnia z kości i zwiększenie się jego ilości w surowicy krwi, wapń odkłada się wówczas w tkankach miękkich, takich jak naczynia krwionośne, serce, płuca, skóra. Szczególnie jest to niebezpieczne przy odkładaniu się wapnia w nerkach (może doprowadzić do niewydolności nerek i nadciśnienia). Wczesne objawy nadmiaru wapnia obejmują zaparcie, biegunkę, suchość błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy, wzmożone pragnienie, brak łaknienia, metaliczny smak w ustach, nudności, wymioty, zmęczenie, osłabienie. Późnymi objawami są bóle kostne, zmętnienie moczu, zwiększenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, nadwrażliwość oczu na światło, świąd skóry, letarg, bóle mięśni, nudności i wymioty, zapalenie trzustki, psychozy, zaburzenia nastroju, zmniejszenie masy ciała.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kalcyfediol, niedoczynność tarczycy, niedoczyność kory nadnerczy, miażdżycę naczyń, chore serce, kamicę nerkową. Gdy przyjmujesz glikozydy nasercowe, leki przeciwdrgawkowe, kortykosteroidy, leki moczopędne, leki zobojętniające zawierające związki glinu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. Niewielkie ilości kalcyfediolu są wydzielane do mleka kobiecego. Dopuszcza się stosowanie w ciąży wyłącznie w przypadku, gdy lekarz oceni, że przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu.

Devisol-25 zamienniki
Devisol-25 zamiennik
Devisol-25 odpowiednik
Devisol-25 tańszy zamiennik
Devisol-25 czy działa
Devisol-25 opinia
Devisol-25 opinie
Devisol-25 ulotka
Devisol-25 skład
Devisol-25 dawkowanie
Devisol-25 przeciwwskazania
Devisol-25 cena
hipokalcemia lek na hipokalcemię niedobór wapnia we krwi lek na krzywicę rozmiękanie kości leczenie krzywicy wapń choroby kości krzywica osteomalacja
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Devisol-25

Dodaj opinię o Devisol-25

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach