40 770 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 699 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Desinobon

DesinobonDesinobon
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Cena: 161.06 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 4 mg/5 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, 1 fiolka
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum zoledronicum
Działanie: hamuje rozpad kości
Ulotka:

Opis i skład produktu Desinobon

 

Czynną substancją  w leku Desinobon jest kwas zoledronowy, który należy do grupy leków zwanych bisfosfonianami. Kwas zoledronowy działa przez wiązanie się z tkanką kostną i opóźnianie szybkości przebudowy kości. Jest stosowany: w zapobieganiu powikłaniom kostnym, np. złamaniom u dorosłych pacjentów z przerzutami nowotworowymi do kości (rozsiew nowotworu z pierwotnego miejsca występowania do kości); w celu zmniejszenia stężenia wapnia we krwi dorosłych pacjentów, w przypadkach, kiedy stężenie jest zwiększone z powodu obecności nowotworu.

Dawkowanie:

Lek Desinobon jest podawany jako wlew kroplowy (infuzja) do żyły. Lek Desinobon może być podawany wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny, posiadający odpowiednie umiejętności dożylnego podawania bisfosfonianów (tzn. podawania do żyły). Lekarz zaleci wypicie odpowiedniej ilości wody przed każdym podaniem leku, aby zapobiec odwodnieniu. Nie zaleca się stosowania leku Desinobon u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: małe stężenie fosforanów we krwi; często: ból głowy i objawy grypopodobne obejmujące gorączkę, zmęczenie, osłabienie, senność, dreszcze oraz bóle kości, stawów i (lub) mięśni, objawy ze strony przewodu pokarmowego w postaci nudności i wymiotów oraz utrata apetytu, zapalenie spojówek, mała liczba czerwonych krwinek (niedokrwistość), ciężkie zaburzenia czynności nerek, małe stężenie wapnia we krwi; niezbyt często: ból w jamie ustnej, ból zębów i (lub) szczęki, obrzęk lub owrzodzenia w jamie ustnej, zdrętwienie lub uczucie ciężkości szczęki, lub ruszanie się zębów, u pacjentek z osteoporozą pomenopauzalną leczonych kwasem zoledronowym zaobserwowano nieregularne bicie serca (migotanie przedsionków), reakcje nadwrażliwości, niskie ciśnienie krwi, ból w klatce piersiowej, reakcje skórne (zaczerwienienie i obrzęki) w miejscu podania, wysypka, swędzenie, wysokie ciśnienie krwi, spłycenie oddechu, zawroty głowy, zaburzenia snu, mrowienie i drętwienie rąk lub stóp, biegunka, mała liczba białych krwinek i płytek krwi, małe stężenie magnezu i potasu we krwi, senność, łzawienie oczu, nadwrażliwość oczu na światło, nagłe uczucie zimna z omdleniem, zwiotczeniem ciała lub zapaścią, trudność w oddychaniu, z sapaniem i kaszlem, pokrzywka; rzadko: wolne bicie serca, splątanie, w rzadkich przypadkach mogą wystąpić nietypowe złamania kości udowej szczególnie u pacjentów długotrwale leczonych z powodu osteoporozy; bardzo rzadko: omdlenie spowodowane niskim ciśnieniem krwi, silny ból kości, stawów i (lub) mięśni, czasami powodujący unieruchomienie, bolesne zaczerwienienie i (lub) obrzęk w obrębie oczu. Występowały bardzo rzadkie przypadki senności związane ze stosowaniem kwasu zoledronowego. Dlatego też należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów, obsługiwania urządzeń mechanicznych i wykonywania innych czynności wymagających skoncentrowanej uwagi.

Poinformuj lekarza:

Jeśli masz uczulenie (nadwrażliwość) na kwas zoledronowy, inny bisfosfonian (grupa leków, do których należy lek Desinobon) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Jeśli występują lub występowały: dolegliwości nerek, ból, obrzęk lub zdrętwienie szczęki, uczucie ciężkości szczęki lub ruszania się zębów. Jeśli jesteś w trakcie leczenia stomatologicznego albo zamierzasz poddać się zabiegowi chirurgii szczękowej; należy wówczas poinformować stomatologa o przyjmowaniu leku Desinobon. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które planujesz stosować. Szczególnie ważne jest, aby poinformować lekarza o przyjmowaniu: antybiotyków z grupy aminoglikozydów (leki stosowane w leczeniu ciężkich zakażeń), talidomidu (leku stosowanego w leczeniu pewnych nowotworów krwi z zajęciem kości) lub innych leków, które mogą być szkodliwe dla nerek, jakichkolwiek innych leków zawierających kwas zoledronowy stosowanych w leczeniu osteoporozy i innych nienowotworowych chorób kości lub innych bisfosfonianów, leków antyangiogennych (stosowanych w leczeniu raka). Gdy jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz oraz gdy karmisz piersią.

Desinobon zamienniki
Desinobon zamiennik
Desinobon odpowiednik
Desinobon tańszy zamiennik
Desinobon czy działa
Desinobon opinia
Desinobon opinie
Desinobon ulotka
Desinobon skład
Desinobon dawkowanie
Desinobon przweciwwskazania
Desinobon cena
choroby kości nowotwór kości za duże stężenie wapnia we krwi rak kości kwas zoledronowy opóźnienie szybkości przebudowy kości zapobieganie złamaniom kości przerzuty nowotworowe do kości
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Desinobon

Dodaj opinię o Desinobon

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 770 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 699 produktów w 204 kategoriach