44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Depo-Provera

Depo-ProveraDepo-Provera
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: zawiesina do wstrzykiwań
Cena: 32.65 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 150 mg/ml, zawiesina do wstrzyknięć, 1 ml, 150 mg/ml, zawiesina do wstrzyknięć, 1 fiolka, 3,3 ml, 150 mg/ml, 1ml, zawiesina do wstrzyknięć (import równoległy) 1 fiolka
Działanie: hamuje owulację
Ulotka:

Opis i skład produktu Depo-Provera

 

Lek Depo-Provera 150 mg/ml - antykoncepcja hormonalna (zahamowanie owulacji).   W większych dawkach Depo-Povera wykorzystywana jest jako lek drugiego rzutu w leczeniu paliatywnym raka sutka, szczególnie w okresie uogólnienia, raka endometrium - błony śluzowej macicy, raka nerki i raka gruczołu krokowego. Ponadto duże dawki leku stosowane są w celu zahamowania zmniejszania się masy ciała u osób z zaawansowaną chorobą nowotworową.

Dawkowanie:

Domięśniowo. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Układ moczowo-płciowy: nieregularne miesiączki (nadmierne krwawienia lub brak krwawień miesięcznych), zmiejszone libido, upławy, zapalenie pochwy, uczucie uderzeń gorąca, bóle w okolicy miednicy. Uczucie napięcia, tkliwość i bóle gruczołów piersiowych. Ośrodkowy układ nerwowy: bóle głowy, nadmierna nerwowowść, zawroty głowy, depresja, bezsenność. Układ pokarmowy: bóle brzucha, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej. Skóra i błony śluzowe: trądzik, brak wzrostu włosów, łysienie, wysypka. Układ mięśniowo-szkieletowy: uczucie zmęczenia, kurcze mięśni podudzi, bóle pleców i stawów. Ponadto podczas leczeni obserwowano zmianę masy ciała, skłonność do tycia.   Lek stosowany zgodnie zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na steroidy lub inne składniki preparatu, krwawienia z dróg rodnych lub moczowych o nieznanych przyczynach, chorobę zakrzepową żył, depresję, padaczkę, migrenę, astmę, zaburzenia czynności serca, choroby wątroby lub nerek, nowotwór piersi lub narządów rodnych.   Gdy przyjmujesz aminoglutetymid, danazol. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.  

Depo-Provera opinia
Depo-Provera opinie
Depo-Provera ulotka
Depo-Provera skład
Depo-Provera dawkowanie
Depo-Provera przeciwwskazania
Depo-Provera cena
Depo-Provera zamienniki
Depo-Provera zamiennik
Depo-Provera odpowiednik
Depo-Provera tańszy zamiennik
Depo-Provera czy działa
gruczoł krokowy rak prostaty pigułki antykoncepcyjne antykoncepcja hormonalna leczenie raka sutka rak endometrium błony śluzowej macicy rak nerki chudnę mam raka i chudnę
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Depo-Provera

Dodano: 09 Czerwiec 2015
Autor: Gabi88
Ocena:
U mnie lek stosowałam jako antykoncepcję. Na ulotce wyczytałam, że może być też stosowany w leczeniu raka i trochę mnie to zaniepokoiło, więc przerzuciłam się na zwykłą antykoncepcję w tabletkach. Jednak do samego działania nie mam zastrzeżeń.
Odpowiedź
Dodano: 22 Marzec 2021
Autor: Monika
W leczeniu raka jest stosowany w większych dawkach1
Odpowiedź

Dodaj opinię o Depo-Provera

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach