41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Decapeptyl-Depot

Decapeptyl-DepotDecapeptyl-Depot
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: mikrokapsułki i rozpuszczalnik do przygotowania zawiesiny
Cena: 262.69 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: proszek do sporządzania zawiesiny, 3,75 mg, 1 zestaw
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Triptorelinum
Działanie: hamuje czynność gonad
Ulotka:

Opis i skład produktu Decapeptyl-Depot

Lek przeznaczony dla mężczyzn: leczenie hormonozależnego raka gruczołu krokowego.  Lek wykorzystywany w diagnostyce hormonozależności raka gruczołu krokowego. Kobiety: leczenie endometriozy, w przypadku gdy nie ma wskazań do leczenia chirurgicznego. Przygotowanie do leczenia operacyjnego objawowych mięśniaków macicy, w przypadku gdy wskazane jest zmniejszenie wielkość mięśniaków przed planowanym zabiegiem.

Dawkowanie:

Domięśniowo. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Każde wstrzyknięcie należy podawać w inne miejsce. Uwaga! Podczas leczenia należy kontrolować stężenie hormonów płciowych we krwi pacjenta. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

U mężczyzn: uderzenia gorąca, impotencja, zmniejszenie libido, w rzadkich przypadkach powiększenie gruczołów piersiowych, zanik jąder, utrata owłosienia na klatce piersiowej, rękach i nogach, zaburzenia snu. Ponadto obniżenie nastroju, bóle i zawroty głowy, zmiana masy ciała, brak apetytu, bóle kości, zakrzepowe zapalenie żył. U kobiet: uderzenia gorąca, plamienia lub krwawienia, suchość pochwy, odczuwanie bólu w trakcie stosunku. Ponadto bóle głowy, drażliwość, nudności, obniżenie nastroju, zaburzenia snu, uczucie zmęczenia, zmniejszenie libido, zaburzenia funkcji wątroby, zwiększenie stężenia cholesterolu, zaburzenia czucia i zaburzenia widzenia, zwiększenie masy ciała, bóle stawów i mięśni. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. bóle i zawroty łowy, zaburzenia widzenia, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze skałdników preparatu, hormononiezależny rak gruczołu krokowego, osteoporozę lub ryzyko wystąpienia osteoporozy (u kobiet). Gdy przyjmujesz inne leki. Poinformuj lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować leku w ciąży i okresie karmienia piersią. W czasie leczenia kobiety powinny stosować niehormonalne metody antykoncepcji aż do momentu, gdy powrócą regularne miesiączki.

Decapeptyl-Depot zamienniki
Decapeptyl-Depot zamiennik
Decapeptyl-Depot odpowiednik
Decapeptyl-Depot tańszy zamiennik
Decapeptyl-Depot czy działa
Decapeptyl-Depot opinia
Decapeptyl-Depot opinie
Decapeptyl-Depot ulotka
Decapeptyl-Depot dawkowanie
Decapeptyl-Depot skład
Decapeptyl-Depot przeciwwskazania
Decapeptyl-Depot cena
leczenie hormonozależnego raka gruczołu krokowego mięśniaki macicy prostata endometrioza ginekologia leczenie raka prostaty lek na prostatę przerost gruczołu krokowego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Decapeptyl-Depot

Dodaj opinię o Decapeptyl-Depot

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach