45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Dasselta

DasseltaDasselta
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 10.28 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg, tabletki powlekane, 30 szt., 5 mg, tabletki powlekane, 90 szt, 5 mg, tabletki powlekane, 10 szt.
Działanie: przeciwalergiczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Dasselta

 

Lek łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie dróg nosowych spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym  lub uczuleniem na roztocza). Do objawów takiego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienie lub łzawienie oczu. Łagodzenie objawów związanych z pokrzywką (stan skóry wywołany uczuleniem). Do objawów tego stanu zalicza się: świąd skóry i wysypkę.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletkę należy połknąć w całości popijając wodą. Lek możne być przyjmowany na czczo lub z posiłkiem.

Możliwe skutki uboczne:

Uczucie zmęczenia, suchość w jamie ustnej i bóle głowy u osób dorosłych. U młodzieży najczęściej zgłaszanym działaniem niepożądanym był ból głowy. Bardzo rzadko: wysypka, kołatanie serca, szybkie bicie serca, ból brzucha, nudności, wymioty, rozstrój żołądka, biegunka, zawroty głowy, senność, bezsenność, ból mięśni, omamy, drgawki, niepokój, zaburzenia czynności wątroby. Nie przypuszcza, się, by lek Dasselta stosowany w zalecanej dawce powodował uczucie senności lub zmniejszenie koncentracji uwagi. Jednak bardzo rzadko, u niektórych osób, występuje senność, która może wpływać na ich zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na desloratadynę, loratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku, zaburzenia czynności nerek. Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku Dasselta w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Dasselta zamiennik
Dasselta odpowiednik
Dasselta tańszy zamiennik
Dasselta czy działa
Dasselta opinie
Dasselta opinia
Dasselta ulotka
Dasselta skład
Dasselta dawkowanie
Dasselta przeciwwskazania
Dasselta cena
Dasselta zamienniki
alergia wysypka świąd skóry katar sienny kichanie swędzenie oczu zapalenie błony śluzowej nosa łzawienie oczu pokrzywka alergiczna uczulenie na roztocza lek na alergia swędzenie podniebienia swędzenie nosa
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze żele do twarzy - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Dasselta

Dodano: 07 Październik 2016
Autor: Paulina
Ocena:
Lek słaby dla bardziej zaawansowanej alergii. Często występuje u mnie swędzenie oczu, gardła, katar czy kichanie. Osoby z umiarkowanymi objawami na pewno będą zadowolone z leku.
Odpowiedź
Dodano: 22 Kwiecień 2016
Autor: olla
Ocena:
Na katar pomaga, na swędzenie oczu muszę dodatkowo aplikować sobie krople. Przyjmuję go ponad tydzień, może nawet 2... i jestem zadowolona z jego skuteczności, ale dziś mnie zaczęła twarz swędzieć, palić, jest bardzo podrażniona, zastanawiam się czy to może być od tego
Odpowiedź
Dodano: 20 Kwiecień 2016
Autor: Paulina
Ocena:
Niestety, ale jeśli ma się mocną alergię, to potrzeba silniejszego leku. Podczas aktualnego pylenia dalej mam katar, kaszel itd. Jednak jeśli ktoś ma w miarę spokojną alergię, to lek będzie dla niego dobry.
Odpowiedź
Dodano: 12 Kwiecień 2016
Autor: Eryk
Ocena:
Biorę od 2 tyg i wydaje mi się, że lek pomaga, dodatkowo jest refundowany i cena w porownaniu do innych podobnych leków jest niska.
Odpowiedź
Dodano: 19 Czerwiec 2015
Autor: Miśka
Ocena:
warte wypróbowania tabletki, które na mój katar sienny przynoszą ulgę, od razu inaczej się oddycha i funkcjonuje, dodatkowo przystępna cena na plus
Odpowiedź

Dodaj opinię o Dasselta

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach