41 306 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 774 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Daktarin

Daktarin, puder leczniczy,Daktarin, puder leczniczy,
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: MCNEIL C/O JOHNSON&JONHSON
Postać:
Cena: 18.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Daktarin

Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g

Puder Daktarin zawiera Mikonazol, substancja ta ma działanie przeciwgrzybicze przeciw dermatofitom i drożdżakom z działaniem przeciwbakteryjnym przeciwko bakteriom Gram-dodatnim.

Skład

1 g pudru zawiera 20 mg azotanu mikonazolu.
Substancje pomocnicze: cynku tlenek, krzemionka koloidalna bezwodna, talk.

Działanie

Mikonazol skutecznie działa w leczeniu grzybic nadkażonych bakteryjnie. Bardzo szybko likwiduje świąd skóry, który towarzyszy infekcjom wywołanym przez drożdżaki oraz dermatofity. Świąd ustępuje przed pojawieniem się pierwszych oznak wyleczenia. Mikonazol zatrzymuje biosynteze ergosterolu w ścianie komórkowej grzybów, prowadzi to do jej uszkodzenia a w konsekwencji do obumarcia komórki grzyba. Substancja po zastosowaniu zewnętrznym nie powoduje zmian w morfologii krwi.

Wskazania

Puder leczniczy Daktarin, stosowany jest w leczeniu grzybicy pachwin i w grzybicy międzypalcowej stóp ("stopa sportowca"). Może być również stosowany zapobiegawczo, do środka butów oraz skarpetek.

Dawkowanie

Stosować 2 razy dziennie na zmienione chorobowo miejsce na skórze. W zależności od umiejscowienia oraz nasilenia zmian chorobowych, czas trwania leczenia wynosi 2-6 tygodni.  Jeżeli puder leczniczy Daktarin stosowany jest jednocześnie z kremem Daktarin, zaleca się stosowanie obu postaci leku raz dziennie. Zapobiegawczo można stosować do środka butów oraz skarpetek raz dziennie. W chwili ustąpienia wszystkich objawów oraz zmian chorobowych, leczenie powinno być kontunuowane przez conajmniej 1 tydzien.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na mikonazol lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Nie stosowac w leczeniu grzybiczych zakażeń owłosionej skóry głowy, błon śluzowych, paznokci oraz na zranioną skórę.

Działania niepożądane:

Po wprowadzeniu leku na rynek bardzo rzadko obserwowano: reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie, jak reakcje anafilaktyczne i obrzęk naczynioruchowy, pokrzywkę, ponadto kontaktowe zapalenie skóry, wysypkę, rumień, świąd, uczucie palenia na skórze, zaburzenia w miejscu podania, w tym podrażnienie.

Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g opinia
Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g opinie
Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g ulotka
Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g skład
Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g dawkowanie
Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g przeciwwskazania
Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g cena
Daktarin zamienniki
Daktarin zamiennik
Daktarin odpowiednik
Daktarin tańszy zamiennik
Daktarin czy działa
grzybica stóp grzybica pachwin zdrowe stopy grzybica między palcami stóp grzybica międzypalcowa stóp puder na grzybicę stóp puder do skarpetek leczenie grzybicy stóp
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Daktarin

Dodano: 07 Sierpień 2015
Autor: Ryszka
Ocena:
Bardzo dobry puder, zawsze mi pomaga gdy dopadają mnie objawy grzybicy. Cena może być.
Odpowiedź
Dodano: 08 Lipiec 2015
Autor: Paula
Ocena:
Jakiś czas temu, nabawiłam się grzybicy na stopach - na szczęście leczenie z pudrem Daktarin, było dosyć szybkie. Teraz pudru stosuję zapobiegawczo do butów i skarpetek (nie codziennie)
Odpowiedź

Dodaj opinię o Daktarin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 306 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 774 produktów w 204 kategoriach