39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Daktarin

Daktarin, puder leczniczy,Daktarin, puder leczniczy,
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: MCNEIL C/O JOHNSON&JONHSON
Postać:
Cena: 18.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Daktarin

Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g

Puder Daktarin zawiera Mikonazol, substancja ta ma działanie przeciwgrzybicze przeciw dermatofitom i drożdżakom z działaniem przeciwbakteryjnym przeciwko bakteriom Gram-dodatnim.

Skład

1 g pudru zawiera 20 mg azotanu mikonazolu.
Substancje pomocnicze: cynku tlenek, krzemionka koloidalna bezwodna, talk.

Działanie

Mikonazol skutecznie działa w leczeniu grzybic nadkażonych bakteryjnie. Bardzo szybko likwiduje świąd skóry, który towarzyszy infekcjom wywołanym przez drożdżaki oraz dermatofity. Świąd ustępuje przed pojawieniem się pierwszych oznak wyleczenia. Mikonazol zatrzymuje biosynteze ergosterolu w ścianie komórkowej grzybów, prowadzi to do jej uszkodzenia a w konsekwencji do obumarcia komórki grzyba. Substancja po zastosowaniu zewnętrznym nie powoduje zmian w morfologii krwi.

Wskazania

Puder leczniczy Daktarin, stosowany jest w leczeniu grzybicy pachwin i w grzybicy międzypalcowej stóp ("stopa sportowca"). Może być również stosowany zapobiegawczo, do środka butów oraz skarpetek.

Dawkowanie

Stosować 2 razy dziennie na zmienione chorobowo miejsce na skórze. W zależności od umiejscowienia oraz nasilenia zmian chorobowych, czas trwania leczenia wynosi 2-6 tygodni.  Jeżeli puder leczniczy Daktarin stosowany jest jednocześnie z kremem Daktarin, zaleca się stosowanie obu postaci leku raz dziennie. Zapobiegawczo można stosować do środka butów oraz skarpetek raz dziennie. W chwili ustąpienia wszystkich objawów oraz zmian chorobowych, leczenie powinno być kontunuowane przez conajmniej 1 tydzien.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na mikonazol lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Nie stosowac w leczeniu grzybiczych zakażeń owłosionej skóry głowy, błon śluzowych, paznokci oraz na zranioną skórę.

Działania niepożądane:

Po wprowadzeniu leku na rynek bardzo rzadko obserwowano: reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie, jak reakcje anafilaktyczne i obrzęk naczynioruchowy, pokrzywkę, ponadto kontaktowe zapalenie skóry, wysypkę, rumień, świąd, uczucie palenia na skórze, zaburzenia w miejscu podania, w tym podrażnienie.

Daktarin zamienniki
Daktarin zamiennik
Daktarin odpowiednik
Daktarin tańszy zamiennik
Daktarin czy działa
Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g opinia
Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g opinie
Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g ulotka
Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g skład
Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g dawkowanie
Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g przeciwwskazania
Daktarin, puder leczniczy, (20 mg / g), 20 g cena
grzybica stóp grzybica pachwin zdrowe stopy grzybica między palcami stóp grzybica międzypalcowa stóp puder na grzybicę stóp puder do skarpetek leczenie grzybicy stóp
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Daktarin

Dodano: 07 Sierpień 2015
Autor: Ryszka
Ocena:
Bardzo dobry puder, zawsze mi pomaga gdy dopadają mnie objawy grzybicy. Cena może być.
Odpowiedź
Dodano: 08 Lipiec 2015
Autor: Paula
Ocena:
Jakiś czas temu, nabawiłam się grzybicy na stopach - na szczęście leczenie z pudrem Daktarin, było dosyć szybkie. Teraz pudru stosuję zapobiegawczo do butów i skarpetek (nie codziennie)
Odpowiedź

Dodaj opinię o Daktarin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach