45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Dafalgan Codeine

Dafalgan CodeineDafalgan Codeine
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 15.30 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, import równoległy, 16 szt, tabletki, 16 szt
Działanie: przeciwgorączkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Dafalgan Codeine

Lek przeciwbólowy na ból o średnim i dużym nasileniu. Działa, gdy nie pomagają leki przeciwbólowe, które mają działanie obwodowe. Środek na ból głowy, zębów, także po ekstrakcji, bóle kostno- stawowe, w tym też pourazowe, bóle pourazowe tkanek miękkich, bóle menstruacyjne, bóle wywołane chorobą nowotworową.

Skuteczny także w zwalczaniu gorączki o róznym pochodzeniu, podczas zakażeń, nowotworów.

Zawarty w leku paracetamol z kodeiną nie jest skuteczny na ból fantomowy i neurogenny.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz. Tabletkę należy popić dużą ilością wody. Uwaga! Podczas leczenia nie należy pić alkoholu. Kodeina nasila depresyjny wpływ alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić nudności, wymioty, zaparcie, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, senność, zawroty głowy, zahamowanie ośrodka oddechowego, bezdech. Rzadko reakcje nadwrażliwości: zaczerwienienie skóry, wysypka, rumień lub pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, skurcz oskrzeli, zwiększona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu. Bardzo rzadko obserwowano zmiany w obrazie krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi i niedobór krwinek białych). Podczas długotrwałego stosowania zwiększa się ryzyko uzależnienia oraz wystąpienia zespołu odstawiennego. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: senność, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem maszyn oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość paracetamol, kodeinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę oskrzelową, niewydolność oddechową, niedoczynność tarczycy, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, mokry kaszel. Gdy przyjmujesz leki inne leki przeciwbólowe, leki działające na ośrodkowy układ nerwowy, leki przeciwzakrzepowe, ryfampicynę, izoniazyd, zydowudynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych odstępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim trymestrze ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Dafalgan Codeine opinia
Dafalgan Codeine opinie
Dafalgan Codeine ulotka
Dafalgan Codeine skład
Dafalgan Codeine przeciwwskazania
Dafalgan Codeine dawkowanie
Dafalgan Codeine cena
Dafalgan Codeine zamienniki
Dafalgan Codeine zamiennik
Dafalgan Codeine odpowiednik
Dafalgan Codeine tańszy zamiennik
Dafalgan Codeine czy działa
ból głowy gorączka ból mięśni i stawów ból zębów ból kości lek przeciwbólowy bóle pourazowe tabletki przeciwbólowe
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy z acerolą - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Dafalgan Codeine

Dodaj opinię o Dafalgan Codeine

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach