41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Cyclo-Progynova

Cyclo-ProgynovaCyclo-Progynova
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 9.20 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 21 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Estradiolum + Norgestrelum
Działanie: łagodzi dolegliwości w okresie menopauzy
Ulotka:

Opis i skład produktu Cyclo-Progynova

Lek do stosowania przy występowaniu hipogonadyzmu, czyli pierwotnego i wtórnego braku miesiączki u kobiet. Do zażywania także na zespół pokastracyjny. Może być traktowany jako hormonalna terapia zastępcza po menopauzie.

Nie jest to środek antykoncepcyjny

Dawkowanie:

Doustnie, według zaleceń lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy przeprowadzić dokładne badania internistyczne i ginekologiczne, a przede wszystkim wykluczyć ciążę i inne bezwzględne przeciwwskazania do leczenia. Podczas stosowania leku należy okresowo przeprowadzać badania kontrolne, szczególnie narządu rodnego i piersi. Należy zaprzestać stosowania leku na 6 tygodni przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Możliwe skutki uboczne:

W pierwszych kilku miesiącach leczenia może pojawić się napięcie gruczołów sutkowych. Krwawienia międzmiesiączkowe. Podczas leczenia estrogenami wzrasta ryzyko nowotworów estrogenozależnych: endometrium i sutka.  Wskazaniem do natychmiastowego przerwania leczenia jest wystąpienie: zakrzepicy żył głębokich, epizodów zakrzepowo-zatorowych, wystąpienie żółtaczki, ostrych napadów migreny, nagłego zaburzenia widzenia, znaczący wzrost ciśnienia tętniczego.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, porfirię, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, miewasz krwawienia z dróg rodnych o nieustalonej przyczynie, migreny, lekarze podejrzewają u Ciebie obecność nowotworów złośliwych zależnych od hormonów płciowych (np. nowotworów narządów płciowych lub piersi), masz chorą wątrobę. Gdy przyjmujesz barbiturany, leki przeciwpadaczkowe, rifampicynę, doustne leki przeciwcukrzycowe, insulinę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży.

Cyclo-Progynova cena
Cyclo-Progynova zamienniki
Cyclo-Progynova zamiennik
Cyclo-Progynova odpowiednik
Cyclo-Progynova tańszy zamiennik
Cyclo-Progynova czy działa
Cyclo-Progynova opinia
Cyclo-Progynova opinie
Cyclo-Progynova ulotka
Cyclo-Progynova skład
Cyclo-Progynova dawkowanie
Cyclo-Progynova przeciwwskazania
zespół pokastracyjny hormony lek pomenopauzowy kobiety po menopauzie hormony płciowe zaburzenia miesiączkowania dolegliwości po menopauzie hormony żeńskie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Cyclo-Progynova

Dodaj opinię o Cyclo-Progynova

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach