44 569 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Curavisc

CuraviscCuravisc
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: CURASAN AG
Postać: zawiesina do wstrzykiwań
Cena: 140.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Curavisc

Curavisc, sterylny preparat do zastrzyków dostawowych 2ml, 1szt

Curavisc jest preparatem zawierającym kwas hialuronowy przeznaczony do zastrzyków dostawowych. Dzięki własciwościom kwasu zmniejsza się ból oraz zaburzenia funkcjonowania stawów w wyniku zmian zwyrodnieniowych lub urazowych. Wstrzyknięcie preparatu ma na celu uzupełnienie mazi odpowiadającej za tarcie w obrebie stawu. Podnosi sprawność fizyczną oraz ruchową.

Skład:

1 jedna gotowa do użytku strzykawka zawiera 2 ml roztworu do wstrzyknięć (Curavisc®) względnie 1 ml (Curavisc® mini), czyli 20 mg względnie 10 mg kwasu hialuronowego (pozyskiwanego w drodze
fermentacji) oraz chlorek sodu, jednowodorowy fosforan sodu, dwuwodorowy fosforan sodu i wodę odpowiedniej jakości do zastrzyków.

Działanie:

Preparat zawiera kwas hialuronowy, który jest bardzo ważnym elementem wpływającym na funkcjonowanie stawów, ponieważ posiada właściwości wysokoelastyczne i jest w stanie uzupełnić maź w stawie, a tym samym zmniejszyć tarcie w jego obrębie. Dodatkowo maź amortyzuje staw zapewniając bezbolesny ruch. U osób, które cierpią na zwyrodnienia ilość takiej mazi jest znacznie obniżona przez co jej funkcje są niemożliwe do spełnienia. Jeśli taka sytuacja utrzyma się długo może dojść do uszkodzenia chrząstki, co prowadzi do uszkodzenia stawu i bólu spowodowanego tarciem i brakiem amortyzacji. Kwas hialuronowy wstrzyknięty bezpośrednio do stawu jest wysoce sterylny i skutecznie uzupełnia braki mazi, dzięki czemu zmniejsza tarcie, podnosi funkcje amortyzujące oraz zapobiega uszkodzeniom mechanicznym. Pięć zastrzyków dostawowych jest w stanie odpowiednio uzupełnić substancje smarujace w stawie do sześciu miesięcy.

Wskazania:

Stosowanie zastrzyków z kwasem hialuronowym jest polecane dla osób, u których wystepują bóle oraz zaburzenia funkcjonowania stawów w wyniku zwyrodnień, urazów lub innych uszkodzeń stawu, zwłaszcza kolanowego. Produkt jest przeznaczony do wstrzykiwania do takich stawów jak: kolanowy, ramienny i biodrowy. Do mniejszych stawów należy wybrać opcję mini.

Przeciwwskazania i zalecane środki ostrożności:

Preparat nie może być aplikowany osobom, u których stwierdzono nadwrażliwość na jego składniki. U osób ze stwierdzoną nadwrażliwością na leki należy zachować szczególną ostrożność ze względu na możliwość wystąpienia niepożądanych reakcji. Głównym składnikiem preparatu Curavisc®/ Curavisc® mini jest pozyskiwany w procesie fermentacji wysoko stężony kwas hialuronowy. W sporadycznych przypadkach mogą występować reakcje alergiczne na neutralne frakcje białkowe. Należy przestrzegać ogólnie obowiązujących środków ostrożności dotyczących zastrzyków dostawowych. Preparat Curavisc®/Curavisc® mini musi zostać wstrzyknięty dokładnie do jamy stawowej. Należy unikać aplikacji preparatu w naczynia krwionośne oraz w otaczającą tkankę. Ze względu na brak wyników badań klinicznych dotyczących stosowania hialuronu u dzieci oraz u kobiet w czasie ciąży i laktacji, a także u osób cierpiących na zapalne schorzenia stawów takie jak reumatoidalne zapalenie stawów czy choroba Bechterewa, w takich przypadkach nie zaleca się leczenia preparatem Curavisc®/Curavisc® mini. W razie wystąpienia wysięku śródstawowego zaleca się zmniejszenie wysięku poprzez odessanie, bezruch, nałożenie lodowego okładu i/lub podanie zastrzyku kortykosterydowego. Leczenie preparatem Curavisc®/Curavisc® mini można w takim przypadku kontynuować po upływie 2-3 dni.

Możliwe działania niepożądane:

W okolicy stawu leczonego preparatem Curavisc®/ Curavisc® mini mogą wystąpić miejscowo objawy uboczne takie jak ból, uczucie gorąca, zaczerwienienie skóry (rumień) oraz obrzęk. Wymienione powyżej objawy ulegają złagodzeniu po nałożeniu na leczony staw okładu z lodu na 5-10 minut.

Interakcje z innymi lekami:

W chwili obecnej brak jest informacji odnośnie interakcji z innymi lekami wstrzykiwanymi dostawowo lub nietolerancji w przypadku preparatu Curavisc®/Curavisc® mini. Równoległe podawanie doustnie środków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych podczas kilku pierwszych dni leczenia może dodatkowo poprawić symptomatykę.

Ważne informacje:

Preparat znajdujący się w strzykawce jest sterylny. W celu ochrony podczas przechowywania i transportu strzykawki umieszczone są w specjalnym szczelnym opakowaniu z tworzywa oraz dodatkowo zapakowane w kartonowe pudełko. Jeżeli gotowa do użytku strzykawka z preparatem lub opakowanie blistrowe jest uszkodzone, strzykawka nie może zostać użyta. Aplikując lek, należy zachować bezwzględną sterylność.

Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze od +2 °C do +25 °C. Nie stosować po upływie terminu ważności! Aplikacji może dokonać wyłącznie lekarz. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci!

Curavisc opinia
Curavisc opinie
Curavisc ulotka
Curavisc skład
Curavisc dawkowanie
Curavisc przeciwwskazania
Curavisc cena
Curavisc zamienniki
Curavisc zamiennik
Curavisc odpowiednik
Curavisc tańszy zamiennik
Curavisc czy działa
zwyrodnienie stawu kwas hialuronowy do wstrzykiwań uraz stawu kolanowego uzupełnienie mazi w stawie leczenie zwyrodnień
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Curavisc

Dodano: 09 Luty 2016
Autor: Mietek
Ocena:
Nienawidzę zastrzyków, także zastosowanie Curavisc przyprawiało mnie o palpitację serca, ale warto było, bo terapia okazała się nawet pomocna i teraz mniej cierpię.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Curavisc

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 569 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach