41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Curatoderm

CuratodermCuratoderm
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: emulsja na skórę maść
Cena: 97.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: maść, 1g
Substancja czynnaSubstancja aktywna: monohydratu takalcitolu
Działanie: przeciwłuszczycowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Curatoderm

Maść stosowana w leczeniu lekkiej i umiarkowanie ciężkiej postaci łuszczycy zwykłej plackowatej. Analog witaminy D3. Hamuje nadmierny rozrost naskórka, wspomaga prawidłowy proces rogowacenia i moduluje procesy zapalne. Zastosowany miejscowo na skórę wchłania się zaledwie w około 0,5%. Jego główny metabolit wykazuje 5-10 razy mniejszą aktywność niż witamina D. Takalcitol i jego metabolity są wydalane głównie z moczem.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: raz dziennie (najlepiej wieczorem) należy nanieść cienką warstwę maści na chorobowo zmienioną skórę. Czas leczenia zależy od rozległości zmian skórnych i wynosi maksymalnie 18 miesięcy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, ciąża i okres karmienia piersią, łuszczyca krostkowa i grudkowa. Nie zaleca się stosowania u dzieci

poniżej 12 r.ż. oraz u pacjentów z zaburzeniami gospodarki wapniowej lub ciężką niewydolnością wątroby, nerek bądź serca. Nie stosować na obszary skóry przekraczające 15% jej całkowitej powierzchni (tj. powyżej 10 g maści dziennie), ani na sączące zmiany rumieniowe, jeżeli jest z tym związana wyraźna okluzja.

Środki ostrożności

Nie stosować łącznie z preparatami kwasu salicylowego.

Ciąża i okres karmienia piersią

Nie należy stosować ze względu na brak badań kontrolowanych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania u kobiet ciężarnych i karmiących piersią.

Działanie niepożądane

U niektórych pacjentów obserwowano przemijające, miejscowe reakcje skórne o łagodnym przebiegu (świąd, pieczenie, zaczerwienienie). Rzadko kontaktowe zapalenie skóry lub nasilenie objawów łuszczycy. Stosowanie preparatu w dawkach większych niż zalecane może prowadzić do hiperkalcemii.

Interakcje

Kwas salicylowy (kwaśne pH) oraz promieniowanie UV powodują rozkład takalcitolu.

Curatoderm dawkowanie
Curatoderm przeciwwskazania
Curatoderm cena
Curatoderm zamienniki
Curatoderm zamiennik
Curatoderm odpowiednik
Curatoderm tańszy zamiennik
Curatoderm czy działa
Curatoderm opinia
Curatoderm opinie
Curatoderm ulotka
Curatoderm skład
łusczyca plackowata poprawne rogowacenie zapobieganie stanom zapalnym naskórka atopowe zapalenie skóry dermatologia choroby skóry łuszczyca witamina D
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Curatoderm

Dodaj opinię o Curatoderm

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach