44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Cortelle

CortelleCortelle
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 21.93 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (3 mg + 0,03 mg), tabletki powlekane, 28 szt
Działanie: antykoncepcja hormonalna
Ulotka:

Opis i skład produktu Cortelle

Środek antykoncepcyjny do zażywania doustnego.

Dawkowanie:

Doustnie, według wskazań lekarza. Należy przyjmować jedną tabletkę leku Cortelle codziennie, w razie potrzeby z niewielką ilością wody. Można przyjmować tabletki z pokarmem lub bez, ale należy przyjmować je codziennie, mniej więcej o tej samej porze. Nie należy mylić tabletek: żółte tabletki przyjmuje się przez pierwsze 21 dni, a następnie białe tabletki przez ostatnie 7 dni. Nowy blister należy rozpocząć od razu (21 żółtych tabletek, a następnie 7 białych tabletek). Nie ma więc tygodnia przerwy między dwoma blistrami. Skuteczność leku może ulec zmniejszeniu przy przewlekłej biegunce lub wymiotach. Przed przyjęciem preparatu po raz pierwszy lub po przerwie oraz okresowo (przynajmniej raz na 6 miesięcy) w czasie stosowania leku należy udać się do ginekologa. Warunkiem w miarę bezpiecznego stosowania leku jest ciągły nadzór lekarski.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zaburzenia miesiączkowania, krwawienie międzymiesiączkowe, ból piersi, tkliwość piersi, bóle głowy, depresja, migrena, nudności, spowolnienie, biała wydzielina z pochwy i zakażenia grzybicze pochwy. Niezbyt często: zmiany popędu płciowego, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, wymioty, biegunka, trądzik, wysypka skórna, silny świąd, utrata włosów, powiększenie piersi, zakażenia pochwy, zatrzymanie płynów i zmiany masy ciała. Rzadko: reakcje alergiczne, astma, wydzielina z piersi, problemy ze słuchem, zablokowanie naczynia krwionośnego przez zakrzep powstały w innej części ciała, nadwrażliwość, rumień guzowaty lub rumień wielopostaciowy. Cortelle stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki leku, zakrzepicę , aktualny lub przebyty incydent naczyniowo-mózgowy, czynniki ryzyka zakrzepicy tętniczej (cukrzyca ze zmianami naczyniowymi, ciężkie nadciśnienie tętnicze, dyslipoproteinemia), aktualne lub przebyte zapalenie trzustki, aktualną lub przebytą ciężką chorobę wątroby, ciężką lub ostrą niewydolność nerek, aktualne lub przebyte guzy wątroby, podejrzenie lub obecność nowotworów złośliwych zależnych od hormonów płciowych (np. nowotwory narządów płciowych lub piersi), krwawienie z dróg rodnych o nieustalonej przyczynie, migrenę, choroby serca. Gdy stosujesz inne leki. Niektóre leki mogą powodować, że lek Cortelle będzie mniej skuteczny w zapobieganiu ciąży lub mogą wywołać nieoczekiwane krwawienie. Dotyczy to: leków stosowanych w leczeniu padaczki (np. prymidon, fenytoina, barbiturany, karbamazepina, okskarbazepina), gruźlicy (np. ryfampicyna), zakażenia HIV (rytonawir, newirapina) lub innych chorób zakaźnych (antybiotyki takie jak gryzeofulwina, penicylina, tetracyklina), wysokiego ciśnienia w naczyniach krwionośnych płuc (bosentan), leków ziołowych zawierających ziele dziurawca. Lek Cortelle może wpływać na działanie innych leków, np.: leków zawierających cyklosporynę, leków przeciwpadaczkowych zawierających lamotryginę (może doprowadzić do zwiększenia częstości napadów padaczkowych). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Cortelle opinia
Cortelle opinie
Cortelle ulotka
Cortelle skład
Cortelle dawkowanie
Cortelle przeciwwskazania
Cortelle cena
Cortelle zamienniki
Cortelle zamiennik
Cortelle odpowiednik
Cortelle tańszy zamiennik
Cortelle czy działa
antykoncepcja doustna seks bez wpadki środek antykoncepcyjny sex, antykoncepcja sex antykoncepcja seks bezpieczny seks
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Cortelle

Dodano: 09 Czerwiec 2015
Autor: Kani-a
Ocena:
Te tabletki stosuję dopiero od czterech miesięcy, ale wiem już, że działają. Bałam się na początku, że przytyję, ale na szczęście mnie to nie spotkało. Cena również mi się podoba - nie jest za wysoka.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Cortelle

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach