45 387 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Combizym

CombizymCombizym
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Producent: SANKYO PHARMA
Postać: tabletki powlekane
Cena: 17.83 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Combizym

Combizym, 20 tabletek powlekanych

To lek stosowany przede wszystkim w zaburzeniach trawienia o różnym podłożu.

Skład:

Substancja czynna: pankreatyna (pancreatinum).

Właściwości:

Combizym stanowi połączenie standaryzowanych enzymów trzustkowych oraz roślinnych. Wykazują one działanie uzupełniające braki endogennych enzymów trawiennych obecnych w jelicie i w żołądku. Lek oddziałuje na przewód pokarmowy oraz na metabolizm, wspomagając procesy trawienia tłuszczów, białek i cukrów.

Przeznaczenie:

Lek stosuje się w leczeniu chorób przewodu pokarmowego i związanych z metabolizmem, jak: choroby trzustki, wątroby i dróg żółciowych, zaburzenia trawienia tłuszczów, białek i węglowodanów, przy dietach specjalnych oraz w zaburzeniach trawienia towarzyszących ograniczonej funkcji żucia, w zaburzeniach trawienia wynikających z podeszłego wieku, w rekonwalescencji, po operacjach, w niedoborach enzymatycznych żołądka i jelita cienkiego, zaburzeniach trawienia wynikających z fermentacji i gnicia w przewodzie pokarmowym, po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów.

Przeciwwskazania:

Udowodniona nadwrażliwość skórna lub oddechowa na wyciąg z Aspergillus lub inne składniki preparatu, ostre zapalenie trzustki, okresy zaostrzeń przewlekłego zapalenia trzustki, ciąża i okres karmienia piersią.

Działania niepożądane:

W pojedynczych przypadkach, ze względu na obecność pankreatyny, zaobserwowano reakcje alergiczne typu wczesnego (wysypka, kichanie, łzawienie, skurcz oskrzeli) oraz reakcje alergiczne ze strony układu pokarmowego. W związku z zawartością wyciągu z Aspergillus, u osób z nadwrażliwością na enzymy pleśni mogą w rzadkich przypadkach wystąpić reakcje alergiczne ze strony układu oddechowego i skóry. Przy stosowaniu dużych dawek leku może wystąpić hiperurykozuria i hiperurykemia. Po podaniu dużych dawek pankreatyny chorym na mukowiscydozę, w pojedynczych przypadkach obserwowano zwężenie krętnicy z kątnicą i jelita grubego, zapalenie jelita grubego, podrażnienie okołoodbytowe.

Dawkowanie: 

Zazwyczaj dawka to 1-2 tabletki 3 razy na dzień, przyjmowane w trakcie lub po posiłku.

Combizym opinia
Combizym opinie
Combizym ulotka
Combizym skład
Combizym dawkowanie
Combizym przeciwwskazania
Combizym cena
Combizym zamienniki
Combizym zamiennik
Combizym odpowiednik
Combizym tańszy zamiennik
Combizym czy działa
zaburzenia trawienia chora trzustka chora wątroba drogi żółciowe niedobory enzymatyczne mało enzymów trawiennych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Combizym

Dodano: 25 Luty 2016
Autor: Radek
Ocena:
Lekarz zalecił mi combizym ze względu na skład, ponieważ istaniło podejrzenie że mam niewystarczającą ilość enzymów trawiennych i stad moje dolegliwości, natomiast okazało się że owszem preparat ma dobre działanie ale u mnie problem tkwi w czym innym.
Odpowiedź
Dodano: 16 Luty 2016
Autor: marek
Ocena:
combizym lek mam brać na problemy z wątrobą, początkowo jak stosowałem dostałem wysypki, ale po jakimś czasie minęła
Odpowiedź

Dodaj opinię o Combizym

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 387 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach