41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Combigan

CombiganCombigan
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 40.42 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: krople do oczu, 5 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Brimonidini tartras + Timololum
Działanie: obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Combigan

Lek na receptę o działaniu obniżającym ciśnienie śródgałkowe. Przeznaczony dla osób z jaskrą przewlekłą otwartego kąta lub z nadciśnieniem ocznym, u których odpowiedź na środki blokujące receptory beta-adrenergiczne stosowane miesjcowo, jest niezadowalająca.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   W przypadku stosowania kilku leków okulistycznych zaleca się zachowanie co najmniej 5 minutowej przerwy pomiędzy aplikacją każdego z nich.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo częste przekrwienie spojówek, uczucie palenia oczu, częste uczucie kłucia w oku, świąd oka, alergiczne zapalenie spojówek, przerost grudek chłonnych spojówek, zaburzenia widzenia, zapalenie powiek, nadmierne łzawienie, nadżerka rogówki, powierzchniowe punkcikowate zapalenie rogówki, suchość oka, wydzielina z oka, ból oka, podrażnienie oka, uczucie obecności ciała obcego w oku, depresja, senność, ból głowy, nadciśnienie tętnicze, suchość w jamie ustnej, obrzęk powiek, świąd powiek, rumień powiek, stany osłabienia, nieprawidłowe wyniki testów czynnościowych wątroby, niezbyt częste pogorszenie ostrości wzroku, obrzęk spojówki, grudkowe zapalenie spojówek, alergiczne zapalenie powiek, zapalenie spojówek, ogniskowe zmętnienia ciała szklistego, astenopia, światłowstręt, przerost brodawek, ból powieki, zblednięcie spojówki, obrzęk rogówki, nacieki na rogówce, oddzielenie ciała szklistego, zawroty głowy, omdlenia, zastoinowa niewydolność serca, kołatanie serca, zapalenie błony śluzowej nosa, suchość błony śluzowej nosa, zaburzenia smaku, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry.   Preparat może powodować przejściowe niewyraźne widzenie, uczucie zmęczenia i/lub senność, co może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, chore serce, astmę oskrzelową, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.   Gdy stosujesz leki działające na ośrodkowy układ nerwowy (nasenne, uspokajające, przeciwdepresyjne). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Leku nie należy stosować w okresie ciąży, z wyjątkiem przypadków, gdy jest to niezbędnie konieczne. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Combigan opinie
Combigan opinia
Combigan cena
Combigan skład
Combigan ulotka
Combigan dawkowanie
Combigan przeciwwskazania
Combigan zamienniki
Combigan zamiennik
Combigan odpowiednik
Combigan tańszy zamiennik
Combigan czy działa
jaskra przewlekła lek na obniżenie ciśnienia śródgałkowego jaskra otwartego kąta jaskra ciśnienie śródgałkowe obniżenie ciśnienia śródgałkowego nadciśnienie oczne leczenie jaskry
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Combigan

Dodaj opinię o Combigan

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach