45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Coldrex MaxGrip

Coldrex MaxGripColdrex MaxGrip
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
Postać: proszek
Cena: 7.95 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:
Coldrex MaxGrip

Opis i skład produktu Coldrex MaxGrip

Coldrex MaxGrip, proszek o smaku cytrynowym, 10 saszetek

Preparat Coldrex MaxGrip zawiera w swoim składzie paracetamol, jest polecany do stosowania w celu leczenia objawów przeziębienia i grypy.

Skład

1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 40 mg kwasu askorbowego oraz substancje pomocnicze: sacharozę, kwas cytrynowy, cytrynian sodu, skrobię kukurydzianą, cyklaminian sodu, sacharynian sodu, bezwodną krzemionkę koloidalną, aromat cytrynowy, naturalną kurkuminę

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom Coldrex MaxGrip jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Swoim działaniem obkurcza również naczynia krwionośne błon śluzowych nosa, zmniejszając ich przekrwienie i udrożniając tym samym nos i zatoki. Uzupełnia również niedobory witaminy C.

Wskazania

Coldrex MaxGrip jest przede wszystkim wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, katarem, zapaleniem zatok.

Dawkowanie

Dorosłym oraz dzieciom powyżej 12 lat należy podawać jedną saszetkę preparatu Coldrex MaxGrip co 4 do 6 godzin.

Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki na dobę, a jeżeli lekarz nie zaleci inaczej to preparatu Coldrex MaxGrip nie powinno się stosować dłużej niż siedem dni. Proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie, a następnie wypić.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować preparatu Coldrex MaxGrip w razie nadwrażliwości na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub inne składniki leku oraz w przypadku niewydolności wątroby, ciężkiej niewydolności nerek, nadciśnienia tętniczego, nadczynności tarczycy, cukrzycy, chorób serca.
Preparat jest przeciwwskazany u osób przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne lub leki blokujące receptory beta-adrenergiczne  oraz u osób przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i 2 tygodnie po ich zastosowaniu.
Nie zaleca się podawania preparatu dzieciom poniżej 12 lat., kobietą w ciąży i karmiącym piersią. Coldrex MaxGrip nie powoduje senności i nie  wpływa negatywnie  na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane:

Może wystąpić wysypka skórna i inne reakcje alergiczne związane z przyjmowaniem paracetamolu. Aminy sympatykomimetyczne mogą powodować podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi z towarzyszącym bólem i zawrotami głowy, wymiotami, biegunką, bezsennością i w rzadkich przypadkach kołataniem serca, jednak informacje o występowaniu działań niepożądanych po zastosowaniu fenylefryny zgodnie z zaleceniem są nieliczne.

Uwagi:

Regularnie zażywany paracetamol nasila działanie przeciwzakrzepowe warfaryny oraz innych pochodnych kumaryny z jednoczesnym zwiększeniem ryzyka wystąpienia krwawień.

Stosowanie z lekami hamującymi rozkład paracetamolu w wątrobie (rifampicyna, leki przeciwpadaczkowe, niektóre leki nasenne) zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby.

Paracetamol stosowany z inhibitorami MAO może wywołać stany pobudzenia i wysoką gorączkę; z lamotryginą zmniejsza jej stężenie we krwi.

Metoklopramid lub domperydon przyspieszają, a cholestyramina opóźnia wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego.

Podczas jednoczesnego stosowania fenylefryny z inhibitorami MAO występuje zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi.

Fenylefryna może zmniejszać skuteczność leków blokujących receptory β-adrenergiczne i leków stosowanych w nadciśnieniu tętniczym.

 

Coldrex MaxGrip opinia
Coldrex MaxGrip opinie
Coldrex MaxGrip ulotka
Coldrex MaxGrip skład
Coldrex MaxGrip dawkowanie
Coldrex MaxGrip przeciwwskazania
Coldrex MaxGrip cena
Coldrex MaxGrip zamienniki
Coldrex MaxGrip zamiennik
Coldrex MaxGrip odpowiednik
Coldrex MaxGrip tańszy zamiennik
Coldrex MaxGrip czy działa
kaszel gorączka grypa przeziębienie na ból zatok na ból głowy zatoki przeciwgorączkowe na gorączke temperatura wysoka tempertura suchy kaszel mokry kaszel
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze szampony przeciwłupieżowe - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Coldrex MaxGrip

Dodano: 08 Marzec 2016
Autor: Matylda
Ocena:
Stosowałam coldrex maxgrip do picia na przeziębienie, wypociłam się, gorączka zeszła, więc jego działanie jest w porządku.
Odpowiedź
Dodano: 02 Luty 2016
Autor: Wiktoria, 32
Ocena:
Niedawno dopadło mnie przeziębienie, mąż kupił mi coldrex maxgrip o smaku cytrynowym i szczerze powiem, że działanie nawet ma niezłe, chociaż musiałam jeszcze uzyć trochę swoich domowych sposobów.
Odpowiedź
Dodano: 14 Listopad 2015
Autor: anita
Ocena:
coldrex maxgrip skład ma podobny do innych tego typu preparatów, kupuje go jak jest w aptece w promocji.
Odpowiedź
Dodano: 11 Marzec 2015
Autor: Janinka
Ocena:
Zawsze piję Coldrex gdy zaczyna sie u mnie przeziębienie. Zażywam wieczorem gdy idę spać, rano czuję się wyraźnie lepiej.
Odpowiedź
Dodano: 06 Marzec 2015
Autor: wiolka
Ocena:
Nie mogę stosować Codrex Maxgrip bo czuję się po nim jakbym miała zaraz zejść. Okrutnie podnosi mi ciśnienie.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Coldrex MaxGrip

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach