41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Co-amoxiclav Bluefish

Co-amoxiclav BluefishCo-amoxiclav Bluefish
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać:
Cena: 26.67 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 875mg+125mg, tabletki powlekane, 14 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Amoxicillinum + Acidum clavulanicum
Ulotka:

Opis i skład produktu Co-amoxiclav Bluefish

Amoksycylina z kwasem klawulanowym (ko-amoksyklaw) jest wskazana w leczeniu następujących zakażeń bakteryjnych, jeśli podejrzewa się, że są one wywołane przez wytwarzające b-laktamazy szczepy oporne na działanie amoksycyliny. W innych przypadkach należy rozważyć podanie samej amoksycyliny:
– zakażenia górnych dróg oddechowych (w tym ucha, nosa i gardła): zaostrzenie nawracającego zapalenia migdałków podniebiennych, ostre zapalenie zatok obocznych nosa, ostre zapalenie ucha środkowego;
– zakażenia dolnych dróg oddechowych: zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, zewnątrzszpitalne zapalenie płuc;
– zakażenia dróg moczowych: zapalenie pęcherza moczowego (szczególnie nawracające lub powikłane, nie obejmujące zapalenia gruczołu krokowego), odmiedniczkowe zapalenie nerek;
– zakażenia skóry i tkanek miękkich: zapalenie tkanki łącznej, zakażenia po ukąszeniach przez zwierzęta, ciężki ropień okołozębowy z szerzącym się zapaleniem tkanki łącznej;
– inne zakażenia: poronienie septyczne, posocznica połogowa, posocznica wewnątrzbrzuszna.


Dawkowanie
Ko-amoksyklaw nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.
Dawkowanie zależy od wieku, masy ciała i czynności nerek oraz od ciężkości zakażenia. Dawki są wyrażone w odniesieniu zawartości amoksycyliny i kwasu klawulanowego, z wyjątkiem określenia dawek w odniesieniu do pojedynczego składnika.
Aby zminimalizować możliwość wystąpienia niekorzystnych działań na przewód pokarmowy, produkt należy zażywać na początku posiłku. Wchłanianie amoksycyliny i kwasu lawulanowego jest optymalne, gdy produkt podaje się na początku posiłku.
Nie należy przedłużać leczenia ponad 14 dni bez powtórnej oceny stanu zdrowia pacjenta. Leczenie można rozpocząć produktem do stosowania pozajelitowego, a następnie kontynuować produktem doustnym.
Zazwyczaj stosowana dawka amoksycyliny z kwasem klawulanowym u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Ciężkie zakażenie - 875 mg +125 mg dwa razy na dobę.
Do leczenia u dzieci dostępne są bardziej odpowiednie, przeznaczone dla dzieci, postacie amoksycyliny z kwasem klawulanowym.
Pacjenci w podeszłym wieku - modyfikacja dawkowania nie jest konieczna. U pacjentów z zaburzoną czynnością nerek dawkę należy zmienić jak u dorosłych pacjentów z zaburzeniami czynności nerek.
Zaburzenia czynności nerek - nie ma konieczności modyfikacji dawki u pacjentów z klirensem kreatyniny >30 ml/min. Nie należy stosować tabletek 875 mg + 125 mg u pacjentów z zaburzeniem czynności nerek (klirens kreatyniny Zaburzenia czynności wątroby - podczas dawkowania należy zachować ostrożność, kontrolując regularnie czynność wątroby. Nie ma wystarczających danych, aby zalecić odpowiedni sposób dawkowania.

Przeciwskazania
Amoksycylina z kwasem klawulanowym jest przeciwwskazana:
· u pacjentów z występującą w przeszłości nadwrażliwością na antybiotyki beta-laktamowe, np. penicyliny i cefalosporyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;
· u pacjentów, u których występująca w przeszłości żółtaczka lub zaburzenia czynności wątroby były związane ze stosowaniem amoksycyliny z kwasem klawulanowym.

Szczegółowe informację na stronie: http://leki.urpl.gov.pl/ 

Co-amoxiclav Bluefish przeciwwskazania
Co-amoxiclav Bluefish zamienniki
Co-amoxiclav Bluefish zamiennik
Co-amoxiclav Bluefish odpowiednik
Co-amoxiclav Bluefish tańszy zamiennik
Co-amoxiclav Bluefish czy działa
Co-amoxiclav Bluefish opinie
Co-amoxiclav Bluefish opinia
Co-amoxiclav Bluefish cena
Co-amoxiclav Bluefish skład
Co-amoxiclav Bluefish ulotka
Co-amoxiclav Bluefish dawkowanie
leczenie zakażeń bakteryjnych zakażenia skóry zakażenie dróg moczowych leczenie zakażeń lek na zakażenia leczenie zakażeń skórnych zakażenie górnych dróg oddechowych zakażenia bakteryjne skóry
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Co-amoxiclav Bluefish

Dodaj opinię o Co-amoxiclav Bluefish

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach