41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Clobederm

ClobedermClobederm
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krem maść
Cena: 11.82 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,05%, krem, (500 mcg / g), 25 g, 0,05% maść, (500 mcg / g), 25 g
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Clobetasoli propionas
Działanie: przeciwwysiękowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Clobederm

Lek na receptę wskazany w krótkotrwałym leczeniu ostrych oraz ciężkich stanów zapalnych skóry, którym towarzyszy uporczywe swędzenie lub nadmierne rogowacenie oraz gdy nie pomogło leczenie słabszymi środkami glikokortykosteroidowymi. Lek wskazany w leczeniu: łojotokowego zapalenia skóry, wyprysku kontaktowego, atopowego zapalenia skóry, łuszczycy, liszaju rumieniowatego, rumieniu wielopostaciowego, toczniu rumieniowym dyskoidalnego, liszaju płaskim z nasilonym świądem, wyprysku zliszajowaciałego.

Dawkowanie:

Smarować miejsca zmienione chorobowo. Częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Należy zachować ostrożność stosując preparat w okolicach, gdzie skóra jest szczególnie cienka i delikatna (twarz, szyja, narządy płciowe, grzbiety rąk i stóp) oraz w fałdach skóry. Preparatu nie należy stosować długotrwale i na dużej powierzchni skóry. Nie stosować u dzieci do 12 roku życia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Ścieńczenie, zanik i rozstępy skóry, poszerzenie naczyń krwionośnych skóry, zmiany zapalne, przebarwienia i odbarwienia, pieczenie, świąd, nadmierne owłosienie, zapalenie skóry okolicy ust, trądzik. Na skutek wchłaniania może wystąpić zespół Cushinga, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca jatrogenna, glikozuria, hipokaliemia, objawy niewydolności kory nadnerczy.   Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, układowe zakażenia grzybicze, choroba wirusowa, gruźlica, trądzik pospolity i różowaty, wirusowe, grzybicze i bakteryjne choroby skóry.   Gdy przyjmujesz leki wpływające na aktywność układu immunologicznego. Clobederm może nasilać działanie leków immunosupresyjnych i osłabiać działanie leków immunostymulujących. Stosowanie leku Clobederm może zmniejszyć skuteczność szczepień ochronnych.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w okresie ciąży, jeśli jest to bezwzględnie konieczne. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Clobederm skład
Clobederm ulotka
Clobederm dawkowanie
Clobederm przeciwwskazania
Clobederm zamienniki
Clobederm zamiennik
Clobederm odpowiednik
Clobederm tańszy zamiennik
Clobederm czy działa
Clobederm opinie
Clobederm opinia
Clobederm cena
choroby skórne leczenie skóry atopowej atopowe zapalenie skóry stany zapalne skóry łuszczyca swędzenie skóry liszaj leczenie łuszczycy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Clobederm

Dodaj opinię o Clobederm

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach