41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Cliovelle

CliovelleCliovelle
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 22.69 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1 mg/0.5 mg, tabletki, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Estradiolum + Norethisteronum
Działanie: uzupełnia niedobór estrogenów
Ulotka:

Opis i skład produktu Cliovelle

Lek na receptę zalecany w leczeniu objawów wywołanych niedoborem estrogenów u kobiet, u których mięsiączkowanie ustało co najmniej rok wcześniej. Stosowany w zapobieganiu osteoporozy u kobiet po menopauzie, które narażone są na zwiększone ryzyko złamań oraz które nie mogą przyjmować innych leków w profilaktyce osteoporozy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Podczas leczenia nie należy zbyt długo przebywać na słońcu (przebarwienia skóry pod wpływem promieni słonecznych).   Uwaga! Przed rozpoczęciem terapii należy przeprowadzić pełny wywiad lekarski, w tym rodzinny oraz dokładne badania (łącznie z badaniem ginekologicznym i badaniem piersi) w celu wykluczenia przeciwwskazań do stosowania preparatu.   Uwaga! Podczas stosowania leku należy okresowo przeprowadzać badania kontrolne: dokładne badanie lekarskie, badanie ginekologiczne i sutków, mammografia, oznaczanie profilu lipidów, badanie cytologiczne szyjki macicy zgodnie z obowiązującymi zaleceniami.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bolesność, tkliwość piersi, krwotok z pochwy, grzybica pochwy, zapalenie pochwy, obrzęk piersi, powiększenie piersi, rozwój lub nawrót włókniaków macicy, powiększenie włókniaków macicy, zatrzymanie płynów, obrzęki obwodowe, depresja lub pogłębienie depresji, ból głowy, migrena, nudności, ból kręgosłupa, zwiększenie masy ciała. Ponadto nadmierna pobudliwość i nerwowość, zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, skurcze mięśni kończyn dolnych, łysienie, hirsutyzm, trądzik, świąd, pokrzywka, reakcje nadwrażliwości. Ponadto wzrost ryzyka wystąpienia zaburzeń zakrzepowo-zatorowych oraz nowotworów śluzówki macicy i sutka. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolnosć prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.  

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zakrzepowe zapalenie żył, inne zaburzenia zakrzepowo-zatorowych, zaburzeniach krążenia mózgowego, chorobę wieńcową, choroby serca, nadciśnienie, cukrzycę z powikłaniami naczyniowymi, migrenę, zaburzenia funkcji nerek, kamicę dróg żółciowych, zależne od hormonów nowotwory macicy lub gruczołów sutkowych lub ich podejrzenie, krwawienia z dróg rodnych o nieznanej przyczynie, zaburzenia funkcji wątroby, porfirę, niedokrwistość.   Gdy przyjmujesz fenobarbital, fenytoinę, karbamazepinę, ryfampicynę, preparaty zawierające wyciąg z dziurawca zwyczajnego, ketokonazol, loratadynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Cliovelle opinie
Cliovelle opinia
Cliovelle cena
Cliovelle ulotka
Cliovelle skład
Cliovelle dawkowanie
Cliovelle przeciwwskazania
Cliovelle zamienniki
Cliovelle zamiennik
Cliovelle odpowiednik
Cliovelle tańszy zamiennik
Cliovelle czy działa
menopauza osteoporoza osteoporoza u kobiet po menopauzie leczenie osteoporozy niedobór estrogenów zapobieganie osteoporozie zapobieganie złamaniom kości złamania kosci u kobiet po menopauzie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Cliovelle

Dodaj opinię o Cliovelle

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach