41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Citrolyt

CitrolytCitrolyt
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: granulat do przygotowania roztworu doustnego
Cena: 53.93 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: granulat do przygotowania roztworu doustnego, 220 g
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum citricum + Kalii citras + Natrii citras
Działanie: zmienia odczyn moczu na mniej kwaśny
Ulotka:

Opis i skład produktu Citrolyt

Lek na receptę wskazny w leczeniu kamicy dróg moczowych złożonej z kwasu moczowego oraz moczanów. W leczeniu dny moczanowej lek należy podawać łącznie z Allopurinolem.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Odczyn moczu (pH) kontroluje się dołączonym do leku papierkiem wskaźnikowym, określającym pH. Zasadowy odczyn moczu może być objawem przedawkowania i stanowić sygnał do zaprzestania kuracji. W czasie leczenia należy przyjmować duże ilości płynów (co najmniej 2 litry dziennie) oraz ograniczać pokarmy mięsne i spożywać pokarmy ubogie w białko. Nie należy stosować leku u dzieci do 12 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić nietolerancja leku przejawiająca się kołataniem serca, nadmiernym poceniem się, zawrotami głowy, utratą równowagi, obrzękiem kończyn oraz dolegliwościami związanymi z nadkwaśnym nieżytem żołądka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz kamicę dróg moczowych o mieszanym składzie, nadciśnienie, choroby gdzie wskazane jest ograniczenie podawania sodu, niewydolność krążenia, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy. Gdy przyjmujesz praparaty zawierające żelazo.

Citrolyt zamienniki
Citrolyt zamiennik
Citrolyt odpowiednik
Citrolyt tańszy zamiennik
Citrolyt czy działa
Citrolyt opinia
Citrolyt opinie
Citrolyt skład
Citrolyt dawkowanie
Citrolyt ulotka
Citrolyt cena
Citrolyt przeciwwskazania
problem z drogami moczowymi lek na kamicę leczenie kamicy kwas moczowy leczenie dróg moczowych moczany kamica dróg moczowych kamica
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Citrolyt

Dodaj opinię o Citrolyt

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach