40 770 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 699 produktów w 204 kategoriach

Cipronex

CipronexCipronex
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 8.93 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 500 mg, 10 szt, 0.3%, (3mg/ml), krople do oczu, 5 ml, 2 mg / ml, roztwór do infuzji, 100 ml, tabletki powlekane, 250 mg, 10 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Ciprofloxacinum
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Cipronex

Lek na receptę wskazany w leczeniu:

- zakażenia dróg moczowo-płciowych w tym w zapalenia gruczołu krokowego oraz w rzeżączce

- zakażeń odechowych

- zakażeniach tkanek miękkich oraz kości i stawów

- zakażeniach skóry

- zakażeniach przewodu pokarmowego - zapalenie otrzewnej lub dróg żółciowych

- posocznicy

- układowych salmonelozy

- duru brzusznego opornego na leczenie chloramfenikolem

Zalecany zapobiegawczo i leczniczo w:

- zakażeniach oportunistycznych u osób o zaburzonej odporności 

- mukowiscydozie,

- gruźlicy

- wybiórczym wyjałowieniu przewodu pokarmowego u osób, które leczone są immunosupresyjne.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków.   Nie stosować u osób poniżej 18 roku życia.   Uwaga! Podczas leczenia i kilka dni po jego zakończeniu należy chronić skórę przed słońcem (możliwość wystąpienia nadwrażliwości na światło objawiająca się wysypką lub reakcją przypominającą oparzenie słoneczne).   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty) oraz wysypka skórna (zazwyczaj o charakterze pokrzywkowym). Ponadto obserwowano zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego (oszołomienie, zawroty i ból głowy, rzadziej bezsenność, omamy, drgawki, nadmierne pobudzenie). Niekiedy ból stawów i mięśni (może wystąpić zapalenie ścięgien i pęknięcie ścięgna Achillesa), krystaluria (wydalanie z moczem związków mineralnych w postaci kryształów lub bezpostaciowego osadu), nadwrażliwość na światło. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. bóle i zawroty głowy , uczucie osłabienia, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cyrofloksacynę, inne chinolony lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zwężenie tętnic mózgowych, padaczkę, choroby wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz teofilinę, cyklosporynę, glibenklamid, doustne leki przeciwkrzepliwe pochodne warfaryny, probenecid, metoklopramid, preparaty zawierające magnez, glin, żelazo, wapń (preparaty te należy przyjmować na 2 godziny przed podaniem ciprofloksacyny lub po upływie 4 godzin od jej przyjęcia), niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. indometacynę, dikolfenak, kwas acetylosalicylowy), leki psychotropowe. Ponadto należy poinformować lekarza lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku, gdy potencjalne korzyści dal matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Cipronex cena
Cipronex zamienniki
Cipronex zamiennik
Cipronex odpowiednik
Cipronex tańszy zamiennik
Cipronex czy działa
Cipronex opinia
Cipronex opinie
Cipronex ulotka
Cipronex skład
Cipronex dawkowanie
Cipronex przeciwwskazania
zakażenie dróg moczowo-płciowych rzeżączka zakażenie dróg oddechowych zakażenia tkanek miękkich leczenie duru brzusznego leczenie posocznicy zakażenie przewodu pokarmowego zakażenia skóry
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Cipronex

Dodano: 13 Sierpień 2016
Autor: zyczliwy
Ocena:
Ostrzezenie przed lekami fluorochinolony (cipro, levoxa, avelox, gemifloksacyna ...) ktore powoduja trwale kalectwo. Leki z grupy fluorochinolonow czyli ciprofloksacyna, levoxacyna, avelox, gemifloxacyna, moxifloksacyna ... i inne o roznych nazwach handlowych sa silnie toksyczne (tak samo jak leki przeciwnowotworowe) i powoduja degeneracyjne efekty uboczne jednoczesnie na danym pacjencie na tkance miesniowej, chrzestnej, sciegnach, tkance nerwowej ktore moga byc trwale, w rezultacie powodujac trwale kalectwo (czlowiek czuje sie jak stulatek, prawie jak warzywo z neuropatycznym przewleklym bolem). W USA agencja FDA wystosowała mocniejsze komunikaty ostrzegające o tych lekach.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Cipronex

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 770 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 699 produktów w 204 kategoriach