43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Ciprinol 500

Ciprinol 500Ciprinol 500
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 11.24 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 500 mg, 10 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Ciprofloxacinum
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Ciprinol 500

Lek na receptę stosowany w:

- zakażeniu dróg moczowo-płciowych, w tym zapalenie gruczołu krokowego oraz rzeżączka

- zakażeniu dróg oddechowych

- zakażeniach skóry, tkanek miękkich, kości i stawów

- leczeniu posocznicy

- zakażeniach przewodu pokarmowego oraz narządów jamy brzusznej, np. zapalenie otrzewnej oraz dróg żółciowych

- leczeniu układowych salmonellozy, duru brzusznego

- profilaktyce i leczeniu zakażeń występujących u pacjentów z zaburzeniami odporności, mukowiscydozą oraz w wybiórczym wyjałowieniu przewodu pokarmowego u pacjentów leczonych immunosupresyjne oraz w gruźlicy

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki należy połykać w całości, bez rozgryzania, popić niewielką ilością wody. Podczas leczenia i kilka dni po jego zakończeniu należy chronić skórę przed słońcem.   Nie stosować u osób poniżej 18 roku życia. Podawanie leku dzieciom w okresie wzrostu ograniczone jest do przypadków, kiedy potencjalne korzyści przewyższają ewentualne ryzyko.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, bóle brzucha, wzdęcia, brak apetytu, biegunka). Uwaga! W przypadku wystąpienia ciężkiej i uporczywej biegunki lek należy odstawić. Zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego (zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenia, pobudzenie, stany lękowe, rzadko zaburzenia widzenia). Reakcje alergiczne (wysypka, świąd, zaczerwienie skóry, gorączka polekowe, obrzęk twarzy). Ponadto może dojść do obniżenie ciśnienia krwi, zaburzenia pracy serca, bóle stawów, nadwrażliwość na światło (rzadko). W pojedynczych przypadkach może pojawić się krystaluria ( związki mineralne wydalają się z moczem jako kryształy lub bezpostaciowy osad), szczególnie u osób niewystarczająco nawodnionych. W przypadku wystąpienia innych nie wymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.   Występowanie po zastosowaniu preparatu Ciprinol, takich działań niepożądanych jak spowolnienie czasu reakcji, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cyprofloksacynę, inne chinolony lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zwężenie tętnic mózgowych, padaczkę, choroby wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz środki zobojętniające zawierające wodorotlenki glinowy, magnezowy, wapniowy, sukralfat, preparaty żelaza i cynku obniżają absorpcję cyprofloksacyny, dlatego Ciprinol należy przyjmować 4 godziny przed lub 2-4 godziny po zażyciu tych leków. Równoczesne przyjmowanie Ciprinolu i teofiliny lub kofeiny może spowodować zwiększenie ich stężenia w surowicy i wydłużyć czas wydalania. Ciprinol podawany z lekami przeciwkrzepliwymi wydłuża czas krwawienia, natomiast z cyklosporyną, podwyższa nefrotoksyczność Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Ciprinol 500 skład
Ciprinol 500 dawkowanie
Ciprinol 500 przeciwwskazania
Ciprinol 500 zamienniki
Ciprinol 500 zamiennik
Ciprinol 500 odpowiednik
Ciprinol 500 tańszy zamiennik
Ciprinol 500 czy działa
Ciprinol 500 opinia
Ciprinol 500 opinie
Ciprinol 500 cena
Ciprinol 500 ulotka
zakażenia przewodu pokarmowego mukowiscydoza leczenie zakażenia zakażenia dróg oddechowych rzeżączka posocznica zakażenia dróg moczowych zakażenie skóry
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Ciprinol 500

Dodaj opinię o Ciprinol 500

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach