41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Cincol

CincolCincol
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 11.31 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: krople do oczu, 2 x 5 ml
Działanie: zmniejsza przekrwienie oczu
Ulotka:

Opis i skład produktu Cincol

Lek na receptę wskazany doraźnie w leczeniu ostrego oraz przewlekłego zapalenia spojówek o różnorodnym pochodzeniu oraz umiarkowanym nasileniu.

Dawkowanie:

Zakraplać do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości pojemnika. Po otwarciu pojemnika, kropli nie stosować dłużej niż 4 tygodnie. Uwaga! Miękkie szkła kontaktowe należy zdjąć przed zastosowaniem leku i założyć ponownie po upływie co najmniej 30 minut od zakroplenia. W przypadku stosowania kilku leków okulistycznych należy zachować co najmniej 5-10 minutową przerwę pomiędzy aplikacja każdego z nich. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić przemijające przekrwienie i podrażnienie spojówek. Rzadko: senność, zawroty głowy, ból głowy, nudności, osłabienie, zaburzenia widzenia, nerwowość, pocenie się. Długotrwałe stosowanie może spowodować uszkodzenie nabłonka. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, także nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza. U dzieci i osób w wieku podeszłym - nadużywanie leku może prowadzić do niepożądanych działań ogólnoustrojowych nafazoliny. Lek może powodować zaburzenia widzenia, dlatego nie należy prowadzić pojazdói obsługiwać urządzeń mechanicznych bezpośrednio po jego podaniu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, jaskrę, zespół "suchego oka", nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy. Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek można stosować u kobiet w ciąży jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad zagrożeniem dla płodu. Stosowanie preparatu u kobiety karmiącej piersią wymaga zachowania ostrożności.

Cincol dawkowanie
Cincol przeciwwskazania
Cincol zamienniki
Cincol zamiennik
Cincol odpowiednik
Cincol tańszy zamiennik
Cincol czy działa
Cincol opinia
Cincol opinie
Cincol skład
Cincol ulotka
Cincol cena
krople na zapalenie spojówek problem ze spojówkami leczenie zapalenia spojówek krople na piekące oczy zapalenie spojówek krople do oczu alergiczne zapalenie spojówek spojówki
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Cincol

Dodaj opinię o Cincol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach