40 770 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 699 produktów w 204 kategoriach

Zapalenie żołędzi i napletka

Największe ryzyko zachorowania na to schorzenie dotyczy osób nieprzestrzegających zasad higieny osobistej oraz gdy nadużywa się środków przeznaczonych do higieny miejsc intymnych takich jak np. dezodoranty. Niekiedy to schorzenie jest także konsekwencją nieprzestrzegania zasad współżycia seksualnego (mowa tu przede wszystkim o częstych zmianach partnerów i niezabezpieczaniu się przed zakażeniem).

Do przyczyn tej dolegliwości zalicza się wcześniejsze zarażenia: kiłą, rzeżączką lub opryszczką narządów płciowych. Czasami za stan zapalny odpowiada także podrażnienie substancjami chemicznymi wchodzącymi w skład materiałów, z których wykonana jest odzież. Także otarcie na skutek kontaktu z wilgotną bielizną może przyczyniać się do powstania stanu zapalnego. Na zapalenie żołędzi i napletka podatni są mężczyźni chorzy na cukrzycę. Wysokie stężenie glukozy we krwi sprzyja rozwojowi drobnoustrojów, a więc i stanom zapalnym.

Leczenie zapalenia żołędzi opiera się przede wszystkim na zachowaniu szczególnej higieny. Dodatkowo należy pamiętać o starannym osuszaniu okolic objętych stanem zapalnym. W przypadku gdy zapalenie ma charakter wtórny, to należy wtedy wyleczyć jego pierwotną przyczynę. By całkowicie wyleczyć ten rodzaj schorzenia, korzysta się ze specjalnych maści oraz tabletek, które przepisuje lekarz.


choroby układu rozrodczego objawy zapalenia napletka objawy zapalenie żołędzi Zapalenie żołędzi i napletka leczenie
Powrót do listy
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 770 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 699 produktów w 204 kategoriach