44 561 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Paradontoza

Choroby przyzębia to przewlekłe procesy które rozwijać się mogą miesiącami, latami, a nawet przez dziesiątki lat. Specyficzne objawy dla tego schorzenia wstępnie pojawiają się jedynie w określonych miejscach, a ich nasilenie jest niewielkie.
Łatwo można się do nich przyzwyczaić, uznać je za coś normalnego.

Objawy zapalenia przyzębia
Do objawów zalicza się przede wszystkim obrzęk, skłonność do krwawień i wrażliwość dziąseł. Subiektywne zmniejszenie objawu krwawienia związane z omijaniem chorych miejsc podczas szczotkowania jest bardzo złudne, gdyż nie usuwa przyczyny zaistnienia choroby.

Przyczyny zapalenia przyzębia
Zapalenie przyzębia to wynik zapalenia dziąseł. Na chwilę obecną nie są znane wszystkie przyczyny paradontozy. Czynnikiem przyczyniającym się za jej powstanie z pewnością jest brak higieny jamy ustnej i błędy popełniane w leczeniu stomatologicznym. Brak fachowej porady i odpowiedniego leczenia na tym etapie, tolerowanie zapalenia dziąseł może w konsekwencji doprowadzić do przeniesienia się procesu chorobowego w głąb do kości, której zanik jest przyczyną rozchwiania i groźby utraty zębów.

Powikłania zapalenia przyzębia
Nieleczone zapalenie przyzębia może przyczyniać się do powstawania ostrych, bolesnych epizodów, a nawet do wysunięcia się zęba. Wcześniej objawiać się może w postaci ostrego ropnia przyzębnego lub zapalenia miazgi. Może także wystąpić martwica miazgi. Chociaż powyższe zmiany nie wykluczają leczenia, są zwykle wskaźnikiem głębokich zmian chorobowych i usunięcie zęba może stać się zabiegiem nieuniknionym.


choroby zębów zapalenie przyzębia leczenie martwica miazgi zęba objawy zapalenia przyzębia
Powrót do listy
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 561 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach