44 772 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Flu

Grypa to chorobą wirusową. Jej objawy to bardzo wysoka gorączka nawet do 40 st. C. połączona z bólami mięśni oraz stawów, osłabieniem, katarem, kaszlem a w kolejnej fazie nawet bólem gardła.

Grypa w przeciwieństwie do przeziębienia powstaje nagle. Największe ryzyko istnieje w czasie epidemii.

W każdym razie nie można jej lekceważyć, ponieważ to ciężka choroba, która może prowadzić nawet do zgonu. Grypy nie można lekceważyć.

Skutki po tej chorobie są również poważne. Między innymi są to: zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie ucha, zapalenie płuc lub zapalenie opon mózgowych.

W przypadku wielu chorób ich objawy mogą wskazywać na grypę. W przypadku gdy nie panuje epidemia grypy, to koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem, gdyż może właśnie rozwijać się inna choroba np. Wirusowe zapalenie wątroby.

Ważną rolę odgrywa jej zapobieganie (szczepienie przeciw grypie - zaszczepić się powinni zwłaszcza ludzie starsi, dzieci, z chorobami serca, chorobami dróg oddechowych).

W leczeniu infekcji stosuje się przede wszystkim łagodzenie objawów. Korzysta się z leków, które obniżają gorączkę, a także witaminy C, która pomaga organizmowi walczyć z chorobą. Jeśli wystąpił kaszel i katar, podaje się środki, które je zwalczają (leki zawierające składniki obkurczające śluzówkę nosa, krople do nosa).

Koniecznie trzeba odpoczywać w domu. Na początku można leczyć się samemu, ale jeśli po 4-5 dniach nie następuje poprawa i utrzymuje się wysoka temperatura, to trzeba skontaktować się z lekarzem.

W zwalczaniu grypy pomocny może być czosnek - jeden ząbek co cztery godziny. Pomocna może być tez herbata z lipy, ponieważ grypie towarzyszy wysoka gorączka. Herbata z lipy jest pomocna w walce z wysoką temperaturą. Do herbaty z lipy warto dodać trochę soku malinowego. Lipa zawiera witaminę A, C, K E, oraz witaminy z grupy B. Zawiera również naturalny kwas acetylosalicylowy (aspirynę).


choroby zakaźne Flu opis choroby leczenie czosnkiem leki na grypę zioła a grypa domowe sposoby na grypę
Powrót do listy
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 772 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach