40 311 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 514 produktów w 205 kategoriach
Jesteś tutaj:
> > >

Cetrix

Cetrix Cetrix
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Producent: VITABALANS
Postać: tabletki
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii doustne

Opis i skład produktu Cetrix

Cetrix - 10 tabletek

Cetrix posiada wiele cennych właściwości. Zażywanie preparatu o działaniu przeciwhistaminowym  zapobiega powstawaniu objawów alergicznych.Zawarte w preparacie składniki niwelują objawy alergiczne typu: kichanie, wyciek z nosa, obrzęk i świąd błon śluzowych, zaczerwienienie i łzawienie oczu, a także nie dopuszczają do powstawania odczynów skórnych.

Skład Cetrix:

substancja: cetyryzyna (dichlorowodorek cetyryzyny).

Wskazanie:

Cetrix przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6 roku życia i dorosłych, w celu łagodzenia różnych  objawów ze strony oczu i nosa w przebiegu przewlekłego lub sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz w celu  łagodzenia objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Dawkowanie:

Tabletki należy stosować doustnie, popijając je szklanką wody, nie przekraczając zalecanej, dziennej porcji:
Dzieci w wieku  6.–12lat: 5 mg (0,5 tabletki) 2 x/ dobę;
Dzieci do lat 6 powinny stosować  cetyryzynę w postaci kropli lub syropu.

U osób w podeszłym wieku bez zaburzeń czynności nerek nie ma konieczności modyfikowania dawki, podobnie jak u chorych z zaburzeniami czynności wątroby i z łagodnymi zaburzeniami czynności nerek (klirens kreatyniny większy niż 50 ml/min) nie ma konieczności dostosowania dawkowania;
u dorosłych z umiarkowanymi lub ciężkimi zaburzeniami czynności nerek lekarz odpowiednio zmniejszy dawkę i ustali dawkowanie w każdym przypadku indywidualnie: jeżeli klirens kreatyniny wynosi 30–49 ml/min 5 mg 1 raz na dobę, jeżeli klirens kreatyniny wynosi 10–30 ml/min 5 mg co drugi dzień. Jeżeli klirens kreatyniny jest mniejszy niż 10 ml/min stosowanie preparatu jest przeciwwskazane. U dzieci z zaburzeniami czynności nerek lekarz ustali dawkę indywidualnie w zależności od klirensu kreatyniny i masy ciała dziecka.

Uwagi:

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zażywaniem leku, podobnie jak osoby zażywające równolegle inne preparaty.

Możliwe działania niepożądane:

Niekiedy mogą wystąpić działania niepożądane leku:bóle i zawroty głowy, pobudzenie, zmęczenie, senność, uczucie mrowienia (parestezje), zachowania agresywne, stany splątania, depresja, omamy, bezsenność, drgawki, zaburzenia ruchowe, osłabienie, złe samopoczucie, nudności, biegunka, ból brzucha, zwiększenie masy ciała, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie gardła, obrzęki, zwiększenie częstotliwości rytmu serca (tachykardia), zaburzenia czynności wątroby, reakcje nadwrażliwości (świąd, wysypka, pokrzywka). Bardzo rzadko: małopłytkowość, zaburzenia smaku, omdlenia, drżenia, dyskinezy, tiki, dystonia, zaburzenia akomodacji oka, niewyraźne widzenie, rotacja gałek ocznych, trudności w oddawaniu moczu, mimowolne oddawanie moczu, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, ust, języka, gardła, krtani w sporadycznych przypadkach mogący powodować zwężenie dróg oddechowych, utrudniać oddychanie i zagrażać życiu), reakcje anafilaktyczne (ciężkie reakcje nadwrażliwości mogące stanowić zagrożenie życia, w tym możliwe trudności oddechowe, niedociśnienie tętnicze, wstrząs anafilaktyczny).

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania.

Cetrix opinie
Cetrix ulotka
Cetrix skład
Cetrix dawkowanie
Cetrix przeciwwskazania
Cetrix cena
Cetrix zamienniki
Cetrix zamiennik
Cetrix odpowiednik
Cetrix tańszy zamiennik
Cetrix czy działa
działanie przeciwhistaminowe objawy alergiczne wyciek z nosa łzawienie obrzęk odczyn skórny
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Cetrix

Dodano: 26 Listopad 2016
Autor: Dominika
Ocena:
Mam alergię i lekarz zapisał mi ten lek, bo nie mogę czasami sobie poradzić z zapaleniem spojówek i świszczącym oddechem. Trochę mi to pomaga.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Cetrix

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 311 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 514 produktów w 205 kategoriach