45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

CetAlergin Ten

CetAlergin TenCetAlergin Ten
(7 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: PHARMASWISS CESKA REPUBLIKA
Postać: tabletki
Cena: 2.93 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Ulotka
CetAlergin Ten

Opis i skład produktu CetAlergin Ten

CetAlergin Ten, 10 mg, tabletki powlekane, 10 szt

CetAlergin Ten to efektywny preparat w formie tabletek powlekanych, którego substancją czynną jest cetyryzyny dichlorowodorek. Cetyryzyna to skuteczny lek przeciwuczuleniowy, mianowany selektywnym antagonistą receptora histaminowego H1 (znaczy to, że należy do grupy tzw. leków przeciwhistaminowych). Cetyryzyna stosowana w dawkach leczniczych swoim działaniem hamuje zarówno wczesną jak i późną fazę reakcji alergicznej. Reakcja organizmu na lecznicze działanie leku CetAlergin Ten występuje już po około pół godziny od zażycia leku, po czym utrzymuje się nawet do 25 godzin.

Skład

Substancją czynną leku jest cetyryzyny dichlorowodorek. Jedna tabletka zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.
Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynain oraz wchodzące w skład otoczki Opadry Y-1-7000: hypromeloza, tytanu dwutlenek, makrogol.

Wskazania

Stosowanie preparatu zaleca się przede wszystkim w celu leczenia przewlekłego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, a także leczeniu alergicznego zapalenia spojówek czy też leczeniu przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Dawkowanie

Preparat należy stosować doustnie. U dzieci powyżej 6 roku życia i dorosłych zwykle stosowana dawka to pół lub cała tabletka na dzień. Leczenie tym preparatem bez wskazań lekarskich nie powinno trwać dłużej niż 10 dni.

Natomiast dla osób w podeszłym wieku jeżeli czynność nerek jest prawidłowa, nie występuje konieczność modyfikacji dawki leku.

Przeciwwskazania:

  • Nadwrażliwość na ceytryzynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na hydroksyzynę czy pochodne piperazyny.
  • W przypadku ciężkiej niewydolności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min).

Działania niepożądane:

Następujące działania niepożądane występowały u przynajmniej 1 na 100 pacjentów otrzymujących lek: senność, zmęczenie, zawroty głowy, ból głowy, ból brzucha, suchość błony śluzowej jamy ustnej, nudności, zapalenie gardła, biegunka, zapalenie błony śluzowej nosa. W niektórych przypadkach obserwowano pobudzenie.
W przypadku pojawienia się któregokolwiek z powyższych objawów, jak też jakichkolwiek innych niepokojących dolegliwości, należy skontaktować się z lekarzem.

Uwagi:

  •  Pamiętaj aby nie przekraczać zalecanej dziennej dawki.
  • Przed zastosowaniem preparatu przez kobiety w ciąży lub karmiace piersią należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
  • Należy zachować wyjątkową ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn jeżeli zażywamy preparat ponieważ u niektórych pacjentów przyjmujących cetyryzynę wystąpiła senność.
  • Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci, z daleka od wilgoci i światła.
CetAlergin Ten przeciwwskazania
CetAlergin Ten cena
CetAlergin Ten zamienniki
CetAlergin Ten zamiennik
CetAlergin Ten odpowiednik
CetAlergin Ten tańszy zamiennik
CetAlergin Ten czy działa
CetAlergin Ten opinia
CetAlergin Ten opinie
CetAlergin Ten ulotka
CetAlergin Ten skład
CetAlergin Ten dawkowanie
alergia pokrzywka błona śluzowa nosa alergia na skórze alergia na roztocza alergia na sierść alergen spojówki
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze peelingi kwasowe - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o CetAlergin Ten

Dodano: 11 Kwiecień 2016
Autor: Mariusz28
Ocena:
Używam od jakiegoś czasu. O ile pomaga przy katarze siennym we wczesnym okresie pylenia, to nie łagodzi zbytnio objawów skórnych (AZS, liszaj...).
Odpowiedź
Dodano: 29 Grudzień 2015
Autor: Klara, 24
Ocena:
Stosowałam cetalergin ten 10 mg dla łagodzenia pokrzywki niewiadomego pochodzenia. Lek pomógł także działanie chyba może być.
Odpowiedź
Dodano: 27 Grudzień 2015
Autor: Mariolka, 29
Ocena:
cetalergin ten 10 tabletek kupiłam ponieważ po pierwsze zachęciła mnie cena,a będąc na wakacjach dostałam pokrzywki uczuleniowe. Lek zadziałał.
Odpowiedź
Dodano: 27 Grudzień 2015
Autor: Mariolka, 29
Ocena:
cetalergin ten 10 tabletek kupiłam ponieważ po pierwsze zachęciła mnie cena,a będąc na wakacjach dostałam pokrzywki uczuleniowe. Lek zadziałał.
Odpowiedź
Dodano: 09 Październik 2015
Autor: ilona
Ocena:
mam uczulenie na wiele rzeczy i często objawia się ono ostrym zapaleniem spojówek, niestety te tabletki mi nie pomogły, oczy przed i po nich były w opłakanym stanie
Odpowiedź
Dodano: 14 Sierpień 2015
Autor: Antek_f16
Ocena:
Preparat zalecił mi lekarz na łagodzenie objawów sezonowej alergii. Byłam zdziwiona tak niską cenę. Jeśli chodzi o działanie to minimalnie pomaga.
Odpowiedź
Dodano: 14 Czerwiec 2015
Autor: Kasia
Ocena:
Moja opinia jest bardzo dobra, co roku męczy mnie alergia. Ciągły katar nie daje mi żyć, a dzięki Cetalergin mogę normalnie funkcjonować.
Odpowiedź

Dodaj opinię o CetAlergin Ten

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach