41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Cerazette

CerazetteCerazette
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 30.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Cerazette, tabletki powlekane, 75 mcg, 28 szt
Działanie: antykoncepcja hormonalna
Ulotka:

Opis i skład produktu Cerazette

Lek na receptę przeznaczony do stosowania w doustnej antykoncepcji. Uwaga! Przed rozpoczęciem leczenia powinno być przeprowadzone badanie ginekologiczne, badanie sutków, pomiar ciśnienia krwi. Badania takie zaleca się regularnie powtarzać.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowanego leku ustala lekarz. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić nieregularne krwawienia międzymiesiączkowe, trądzik, zmiany nastroju, bolesność piersi, nudności, zwiększenie masy ciała, skórne reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinfromować lekarza. Uwaga! Stosowanie doustnej antykoncepcji może zmieniać tolerancję na szkła kontaktowe. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, chorobę zakrzepowo-zatorową, zaburzenia funkcji wątroby, nowotwory progestagenozależne, krwawienia z dróg rodnych o nieznanej przyczynie, cukrzycę. Gdy przyjmujesz barbiturany, hydantoinę, rifampicynę, karbamazepinę, gryzeofulwinę. Stosowanie węgla aktywnego powoduje zmniejszenie wchłaniania hormonu z tabletki, a tym samym zmniejsza się skuteczność antykoncepcyjna. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś ciąży lub karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży. Progestageny w niewielkich ilościach wydzielane są z pokarmem kobiecym, nic nie wskazuje jednak, że stanowi to zagrożenie dla zdrowia dziecka.

Cerazette zamienniki
Cerazette zamiennik
Cerazette odpowiednik
Cerazette tańszy zamiennik
Cerazette czy działa
Cerazette opinia
Cerazette opinie
Cerazette ulotka
Cerazette skład
Cerazette dawkowanie
Cerazette przeciwwskazania
Cerazette cena
ochrona przed ciążą seks bez wpadki antykoncepcja tabletki antykoncepcyjne bezpieczny seks antykoncepcja doustna antykoncepcja hormonalna skuteczna antykoncepcja
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Cerazette

Dodano: 24 Październik 2015
Autor: Monia
Ocena:
Stosowałam cerazette opinie były różne, ja nie zbyt jestem zadowolona z działania, bo po 8 miesiącach brania zaczęłam tyć :(
Odpowiedź
Dodano: 09 Czerwiec 2015
Autor: Katarzyna26
Ocena:
Cena trochę wysoka jak na tabletki antykoncepcyjne, ale są w 100% bezpieczne i skuteczne. Łykam je już od dobrych pięciu lat.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Cerazette

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach