41 309 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 774 produktów w 204 kategoriach

Ceel

CeelCeel
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: GEMI
Postać: tabletki
Cena: 13.66 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Ceel

Ceel, tabletki powlekane

Ceel Acidum ascorbicum+int-rac-α-Tocopherylis acetas (50mg+100mg).

 

Skład:

1 tabletka powlekana zawiera 50 mg Acidum ascorbicum (kwasu as korbowego) (witamina C) i 100 mg int-rac-α-Tocopherylis acetas (all-rac-α-tokoferylu octanu) (Witamina E).

Działanie:

Ceel to lek złożony, zawierający witaminę E i witaminę C. Aktywność biologiczna witaminy E i witaminy C wynika głównie z ich właściwości antyoksydacyjnych. Kompozycja tych witamin w jednym preparacie pozwala wykorzystać synergizm działania obu składników i działanie ochronne witaminy C w stosunku do witaminy E. Co z kolei powoduje skuteczniejsze hamowanie peroksydacjne lipidów niż każda z witamin zastosowana oddzielnie. Witamina E chroni przed utlenianiem inne witaminy, szczególnie witaminę A, a także hormony i enzymy. Przeciwdziała tworzeniu się nadtlenków z nienasyconych kwasów tłuszczowych. Witamina E natomiast stabilizuje błony komórkowe i lizosomalne. Modeluje również biosyntezę prostaglandyn i agregację płytek krwi. Chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i nadtlenków lipidowych. Witamina C jest niezastąpionym związkiem w procesach oksydoredukcyjnych, w syntezie katecholamin i innych przemianach metabolicznych zachodzących w komórkach organizmu. Suplement może mieć działanie wspierające leczenie chorych z podwyższonym stężeniem frakcji LDL cholesterolu, szczególnie po zawale serca.

Wskazania:

Lek do stosowania w profilaktyce chorób serca i miażdżycy naczyń krwionośnych, w skojarzeniu z profilaktyką niedoborów witaminy C.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować tabletek jeśli występują: nadwrażliwość na składniki preparatu, niedobór witaminy K (możliwość wystąpienia krwawień), zaburzenia procesu wchłaniania jelitowego.

Ceel opinie
Ceel ulotka
Ceel skład
Ceel dawkowanie
Ceel przeciwwskazania
Ceel cena
Ceel zamienniki
Ceel zamiennik
Ceel odpowiednik
Ceel tańszy zamiennik
Ceel czy działa
Ceel opinia
lek dla osób po zawale serca lek uzupełniający w witaminę C lek uzupełniający w witaminę E lek antyoksydacyjny lek chroniący przed wolnymi rodnikami lek z witaminą C i E
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Ceel

Dodano: 09 Czerwiec 2016
Autor: Wiesia
Ocena:
Biorę lek Ceel przeciw miażdżycy, która mi grozi. Na razie choroba się nie rozwija więc jest dobrze, ale lekarz zaleca umiarkowany optymizm.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ceel

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 309 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 774 produktów w 204 kategoriach