41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Cardilopin

CardilopinCardilopin
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 5.62 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 5 mg, 30 szt, tabletki, 10 mg, 30 szt, tabletki, 2,5 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Amlodipinum
Działanie: zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen
Ulotka:

Opis i skład produktu Cardilopin

Lek na receptę przeznaczony w stanach nadciśnienia tętniczego. Zalecany w stabilnej dławicy piersiowej oraz anginie Prinzmetala.

Dawkowanie:

Doustnie, o stałej porze, popijając wodą. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej opisywano bóle głowy, obrzęki, uczucie zmęczenia, senność, nudności, bóle brzucha, zaczerwienienie twarzy, kołatanie serca, zawroty głowy.   U niektórych pacjentów, szczególnie na początku leczenia, mogą wystąpić objawy związane z obniżeniem ciśnienia tętniczego, które mogą upośledzić zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na amlodypinę, inne leki z grupy dihydropirydyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zwężenie aorty, ciężkie zaburzenia czynności wątroby.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwnadciśnieniowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży lek można stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności, gdy potencjalne korzyści wynikające z zastosowania leku przewyższą ewentualne ryzyko. Zaleca się przerwanie karmienia piersią podczas stosowania amlodypiny.

Cardilopin zamienniki
Cardilopin zamiennik
Cardilopin odpowiednik
Cardilopin tańszy zamiennik
Cardilopin czy działa
Cardilopin opinia
Cardilopin opinie
Cardilopin ulotka
Cardilopin skład
Cardilopin dawkowanie
Cardilopin przeciwwskazania
Cardilopin cena
angina Prinzmetala lek na dławicę piersiową nadciśnienie nadciśnienie tętnicze lek na nadciśnienie dławica piersiowa leczenie dławicy piersiowej leczenie nadciśnienia tętniczego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Cardilopin

Dodano: 16 Czerwiec 2015
Autor: Przemek
Ocena:
Trudno o tańszy lek na nadciśnienie. Jak na razie niezawodny
Odpowiedź

Dodaj opinię o Cardilopin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach