44 711 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Calperos 1000

Calperos 1000Calperos 1000
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA
Postać: kapsułki
Cena: 11.70 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Calperos 1000

Calperos 1000, kapsułki, 400 mg Ca, (węglan wapnia), 30 szt.

Produkt rekomendowany w momentach, gdy organizm potrzebuje więcej wapnia.

Skład

1 pastylka posiada w składzie:
Węglan wapnia 1000 mg, to jest 400 mg jonów wapnia.

Substancje wspomagające: magnezu stearynian, talk, dwutlenek tytanu, indygotyna, laurylosiarczan sodu, dwutlenek siarki, woda oczyszczona, żelatyna.

Działanie

Wapń to składnik współuczestniczący w budowaniu oraz przekształcania tkanki kostnej w ciągu całej egzystencji człowieka. Określa właściwe przewodnictwo układu nerwowego oraz kurczliwość tkanki mięśniowej poprzecznie prążkowanej. Zachowuje stabilność elektrolitową ciała, a także oddziałuje na dynamiczność funkcjonowania mięśnia sercowego. Bierze udział w przebiegu krzepnięcia krwi. Oddziałuje na czynność katalityczną ciągu enzymów, wykonuje funkcję środka przekazu, poprzez który impulsy fizyczne, hormonalne oraz chemiczne są zmieniane w konkretny rezultat fizjologiczny. Z powodu cechy obniżania przenikliwości ścian naczyń krwionośnych - cenny dla zdrowia wapń, posiada właściwości powstrzymujące zapalenia, uczulenia oraz opuchnięcia.

Produkt zawiera węglan wapnia, dzięki któremu można uregulować ilość wapnia, jaka jest potrzebna w ciągu dnia. Sprawia, że większa część wapnia pozostaje w układzie kostnym, szczególnie u osób starszych oraz kobiet, które są blisko menopauzy oraz w czasie postmenopauzalnym. Powstrzymuje pojawienie się przekształceń kostnych w czasie długotrwałej niewydolności nerek. Działa kojąco na odczyn alergiczny, który pojawia się na skórze oraz błonie śluzowej.

Wskazania

Produkt zaleca się spożywać, gdy organizm potrzebuje więcej wapnia. W momencie nasilonego rozwoju w przypadku młodzieży oraz dzieci. Preparat rekomenduje się dla kobiet w ciąży oraz w trakcie laktacji. Dla osób, które niewłaściwie odżywiając się dostarczają organizmowi zbyt mało wapnia, a także jeśli nieprawidłowe jest przyswajanie zwrotne wapnia z kanalików nerkowych. Stosuje się w pomniejszonym nasyceniu wapnia we krwi z zwiększonym nasyceniem fosforu u chorych z długotrwałą niewydolnością nerek, dializowanych oraz przeciwdziałaniem nasilonej impulsywności nerwowo-mięśniowej. Używa się również zapobiegawczo oraz dodatkowo w całościowej kuracji osteoporozy, w sytuacji po unieruchomieniu oraz czasie powrotu do zdrowia po złamaniach kości. Polecany jest pomocniczo w kuracji uczuleń oraz w czasie pojawiających się przeziębień.

Dawkowanie

Calperos 1000: 1 pastylka (400 mg wapnia zjonizowanego) od 1 do nie więcej niż 3 razy w ciągu dnia.

Nie powinno się przyjmować większej dawki niż 1200 mg jonów wapnia w ciągu 24 godzin - to maksymalnie 3 pastylki.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku,
  • zwiększone stężenie wapnia we krwi i nadmierne wydalanie wapnia w moczu np. D3, nowotworach odwapniających, takich jak: szpiczaki i nowotwory dające przerzuty do kości, w ciężkiej niewydolności nerek nieleczonej dializami,
  • kamica nerkowa,
  • leczenie glikozydami nasercowymi,
  • ciężka hiperkalciuria,

Działania niepożądane

Nadmierne stężenie wapnia we krwi, nadmierne wydalanie wapnia w moczu, zaparcia, wzdęcia z oddawaniem gazów, nudności, bóle brzucha, biegunka, świąd, wysypka, pokrzywka.

 

 

Calperos 1000 opinia
Calperos 1000 opinie
Calperos 1000 ulotka
Calperos 1000 skład
Calperos 1000 dawkowanie
Calperos 1000 przeciwwskazania
Calperos 1000 cena
Calperos 1000 zamienniki
Calperos 1000 zamiennik
Calperos 1000 odpowiednik
Calperos 1000 tańszy zamiennik
Calperos 1000 czy działa
witaminy i minerały witaminy minerały
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Calperos 1000

Dodano: 07 Październik 2015
Autor: -k-a-r-o-l-i-n-a-
Ocena:
Brałam, jak karmiłam dziecko piersią. Pokarmu miałam pod dostatkiem, syn nigdy nie cierpiał na kolki i nie chorował, także chyba mogę polecić.
Odpowiedź
Dodano: 05 Marzec 2015
Autor: Lacia_000
Ocena:
Kiedy moje dzieci zachorowały na grype jelitową jednym z leków jakie zażywały wzmacniająco i dla uzupełnienia był Calperos. Szybko je wzmocnił w czasie dużej utraty płynów.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Calperos 1000

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 711 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach