45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Calcium Sanosvit

Calcium SanosvitCalcium Sanosvit
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: NYCOMED
Postać: syrop
Cena: 6.04 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Ulotka
Calcium Sanosvit
Calcium Sanosvit

Opis i skład produktu Calcium Sanosvit

Calcium Sanosvit, syrop bananowy, 150 ml

Sanosvit Calcium jest to syrop o smaku bananowym, zawierającym w swoim składzie łatwo przyswajalne substancje czynne takie jak glukonolaktobionian wapnia i laktobionian wapnia.

Skład

Substancjami czynnymi leku są glukonolaktobionian wapnia i laktobionian wapnia.
Inne składniki leku to: sacharoza, kwas propionowy, sodu benzoesan, kwas solny, aromat bananowy, woda oczyszczona.

5 ml syropu zawiera:
Glukonolaktobionian wapnia 1442,5 mg
Laktobionian wapnia 313,6 mg

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom wspomaga on utrzymanie równowagi wodnoelektrolitowej organizmu oraz prawidłowego dzialania wielu mechanizmów regulacyjnych. Wapń stanowi niesamowicie istotny składnik tkanki kostnej, determinuje także prawidłowe przewodnictwo nerwowe i kurczliwość mięśni. Jest konieczny w procesie krzepnięcia krwi. Zmniejszając swoim działaniem przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych wapń działa przeciwwysiękowo, przeciwobrzękowo czy też przeciwzapalnie. Natomiast zawarte w leku organiczne związki wapnia są łatwo przyswajalne dla organizmu człowieka. Podanie leku uzupełnia niedobory wapnia w organizmie oraz prowadzi do zmniejszenia obrzęków czy też reakcji alergicznych.

Wskazania

Sanosvit Calcium szczególnie zalecany jest do stosowania w profilaktyce i uzupełnianiu niedoboru wapnia w organizmie, np. w okresie ciąży lub laktacji, w leczeniu osteoporozy, lub też wspomagająco w leczeniu objawów alergii.

Dawkowanie

Należy podawać doustnie dla dzieci do 6 lat 1 małą łyżeczkę 2 do 3 razy na dobę. Dla dzieci od 6 do 12 lat: 2 małe łyżeczki 2 do 3 razy na dobę. Dla młodzieży i dorosłychi:  1 łyżkę stołową 2 do 3 razy na dobę.
5 ml syropu, tj. 1 mała łyżeczka zawiera w swoim skąłdzie 114 mg jonów wapnia.
Podawać w postaci nierozcieńczonej, a po zastosowaniu szczelnie zamknąć opakowanie.
Lek może być stosowany zarówno u dzieci jak i dorosłych jednakże ze względu na formę syropu i
przyjemny smak jest głównie stosowany u dzieci.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku jeśli u pacjenta występuje:

  • uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
  • hiperkalcemia (zwiększone stężenie wapnia w surowicy krwi), np. u chorych z nadczynnością gruczołów przytarczycznych, hiperwitaminozą D, szpiczakiem mnogim i przerzutami nowotworów do kości,
  • ciężka hiperkalciuria (zwiększone wydalanie wapnia z moczem).


Jeśli pacjent przyjmuje duże dawki witaminy D.
Jeśli pacjent jest chory na galaktozemię lub cukrzycę.
Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Ze względu na zawartość sacharozy leku Sanosvit Calcium nie należy stosować u osób z dziedzicznie występującymi schorzeniami metabolicznymi takimi jak: nietolerancja fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedobór sacharazy-izomaltazy.

Działania niepożądane:

Rzadko mogą wystąpić:

  • Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (wzdęcia, zaparcia lub biegunka).
  • U osób z niewydolnością nerek podawanie doustnie dużych dawek wapnia prowadzi do hiperkalcemii, której objawami są: brak łaknienia, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, osłabienie mięśniowe, wielomocz, uszkodzenie nerek.


Działania niepożądane mogą wystąpić, kiedy spożycie wapnia przekracza 2000-2500 mg/dobę, przy długotrwałym stosowaniu lub u osób z niewydolnością nerek.

U niektórych osób w czasie stosowania leku Sanosvit Calcium mogą wystąpić inne niż wyżej wymienione działania niepożądane.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Uwagi:

Przed rozpoczęciem przyjmowania preparatu należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które są wydawane bez recepty.
Lek swoim działaniem bowiem zmniejsza wchłanianie tetracyklin i związków fluoru, między innymi fluorochinolonów (wymagana jest 3-godzinna przerwa między podaniem tych leków i soli wapnia).
Stosowane łacznie duże dawki leku i witaminy D mogą osłabiać działanie werapamilu i innych leków blokujących kanał wapniowy. Natomiast duże dawki soli wapnia podawane równocześnie z glikozydami nasercowymi (pochodne digoksyny i strofantyny) nasilają ich działanie i mogą w związku z tym prowadzić do zaburzeń rytmu serca.
Należy wziąć pod uwagę, iż lek nasila działanie sulfonamidów.
Witamina D, glikokortykosteroidy, parathormon, moczopędne leki tiazydowe i kwas cytrynowy zwiększają wchłanianie soli wapnia, natomiast kalcytonina, nadmiar lipidów oraz fosforany zmniejszają je.
Pamiętaj, że w przypadku konieczności jednoczesnego stosowania jakichkolwiek innych leków z syropem należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia ewentualnych zmian dotyczących przyjmowanej ilości leku.

Ciąża i karminie piersią:

Lek Sanosvit Calcium można z powodzeniem stosować u kobiet w ciąży, a także karmiących piersią.

 

 

Calcium Sanosvit odpowiednik
Calcium Sanosvit tańszy zamiennik
Calcium Sanosvit czy działa
Calcium Sanosvit opinia
Calcium Sanosvit opinie
Calcium Sanosvit ulotka
Calcium Sanosvit skład
Calcium Sanosvit dawkowanie
Calcium Sanosvit przeciwwskazania
Calcium Sanosvit cena
Calcium Sanosvit zamienniki
Calcium Sanosvit zamiennik
doustne witaminy i minerały witaminy minerały
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy ze skrzypem polnym - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Calcium Sanosvit

Dodano: 19 Sierpień 2015
Autor: Kubusiowa
Ocena:
Mój Kubuś miał zalecenie od lekarza, aby pić syrop w czasie alergii. Chętnie pił, i chyba syrop wspomógł leczenie, na pewno nie zaszkodził. W smaku bardzo dobry - również próbowałam :)
Odpowiedź
Dodano: 02 Kwiecień 2015
Autor: Stefan z Kielc
Ocena:
mam stwierdzoną osteoporozę, więc żona kupiła mi syrop w aptece i zażywam go od 2 tygodni, jakiś szczególnych rezultatów nie zaobserwowałem jeszcze, ale mam pewność, że mój organizm jest pod dobrą ochroną i ie grozi mi utrata wapnia w organizmie
Odpowiedź

Dodaj opinię o Calcium Sanosvit

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach