44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Calcipiryna

CalcipirynaCalcipiryna
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: POLPHARMA OTC
Postać: tabletki
Ulotka:

Opis i skład produktu Calcipiryna

Calcipiryna, 20 tabletek

Calcipiryna- kwas actylosalicylowy należy do grupy tzw. NLPZ niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Dodatkowa zawartość węglanu wapnia działa osłaniająco na błonę śluzową żołądka przed szkodliwym działaniem kwasu acetylosalicylowego oraz zmniejsza kwaśność soku żołądkowego.

Wskazania

Przeznaczony w przypadku bóli o słabym lub średnim nasileniu, np. bóle głowy, bóle mięśniowe i stawowe; szczególnie na tle zapalnym. Gorączka w czasie przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób. Stany zapalne w przebiegu: reumatoidalnego zapalenia stawów ostrego i przewlekłego, młodzieńczego zapalenia stawów, gorączce reumatycznej, choroby zwyrodnieniowej kości i stawów, zapalenia wielostawowego, np. w łuszczycowym zapaleniu stawów, w zespole Reitera, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa.

Dawkowanie

Dorośli: doraźnie przeciwbólowo i przeciwgorączkowo : należy przyjmować 1-2 tabletki co 8 godzin.

W rzucie gorączki reumatycznej: na początku leczenia do 5-6 g na dobę w 6-8 dawkach. W reumatoidalnym zapaleniu stawów: 1,5 do 2 g na dobę w 4 dawkach. Lek należy przyjmować po jedzeniu z dużą ilością płynu do popicia.

Skład

1 tabletka zawiera:

 
  • kwas acetylosalicylowy - 500 mg
  • węglan wapniowy - 150 mg

Działania niepożądane

W trakcie leczenia mogą wystąpić: pocenie się, szum w uszach, nudności, wymioty, zawroty głowy, zmiany skórne pod postacią rumienia lub pokrzywki, krwawienie z przewodu pokarmowego, zaostrzenie (nawrót) choroby wrzodowej, zaburzenia krzepnięcia krwi, zwiększone krwawienie miesiączkowe.

Interakcje

Calcipiryna działa synergicznie z innymi lekami przeciwzapalnymi, przeciwgorączkowymi i przeciwbólowymi, może też zmniejszać działanie niektórych leków z grupy NLPZ oraz środków powodujących wydalanie kwasu moczowego z organizmu.

Spożywanie alkoholu może zwiększać niebezpieczeństwo wystąpienia krwawień z przewodu pokarmowego.

 

 

 

 

Calcipiryna opinie
Calcipiryna ulotka
Calcipiryna skład
Calcipiryna dawkowanie
Calcipiryna przeciwwskazania
Calcipiryna cena
Calcipiryna zamienniki
Calcipiryna zamiennik
Calcipiryna odpowiednik
Calcipiryna tańszy zamiennik
Calcipiryna czy działa
tabletki na ból głowy tabletki na ból mięśni tabletki na bóle stawowe preparaty przeciwgorączkowe gorączka ból głowy tabletki przeciwbólowe preparaty przeciwbólowe
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Calcipiryna

Dodaj opinię o Calcipiryna

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach