39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Buderhin

BuderhinBuderhin
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: aerozol do nosa
Cena: 18.75 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Buderhin, aerozol do nosa, (50 mcg / dawkę), 200 dawek, 10 ml
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Buderhin

Lek na receptę przeznaczony w stanach alergicznego (sezonowego i całorocznego) zapalenia błony śluzowej nosa.

Dawkowanie:

Donosowo. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Pełne działanie preparatu pojawia się dopiero po upływie kilku dni od rozpoczęcia leczenia. Leczenie sezonowego nieżytu nosa zaleca się jeszcze przed ekspozycją na alergeny.   Uwaga! Nie stosuje się u dzieci poniżej 6 roku życia.   Uwaga! Przy długotrwałym stosowaniu preparatu regularnie kontrolować błony śluzowe nosa (np. co 6 miesięcy), u dzieci dodatkowo kontrolować wzrost i regularnie konsultować się z pediatrą.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie po podaniu leku mogą wystąpić objawy miejscowe takie jak świąd, suchość błony śluzowej, kichanie oraz niewielkie krwawienie z nosa. Długotrwałe stosowanie dużych dawek może prowadzić do wystąpienia działań niepożądanych charakterystycznych dla kortykosteroidów podawanych ogólnie. Lek stosowany w dawkach terapeutycznych nie wywołuje niepożądanych działań ogólnych. U dzieci mogą wystąpić zaburzenia wzrostu (należy regularnie mierzyć wzrost i być w stałym kontakcie z pediatrą). Rzadko reakcje uczuleniowe na skórze twarzy, podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe i jaskra. W pojedynczych przypadkach obserwowano owrzodzenie śluzówki i perforację przegrody nosowej. Stosowanie większych dawek niż zalecane może prowadzić do wystąpienia objawów zahamowania czynności kory nadnerczy. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, infekcje nosa na tle bakteryjnym, wirusowym lub grzybiczym.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Buderhin cena
Buderhin zamienniki
Buderhin zamiennik
Buderhin odpowiednik
Buderhin tańszy zamiennik
Buderhin czy działa
Buderhin opinia
Buderhin opinie
Buderhin ulotka
Buderhin skład
Buderhin dawkowanie
Buderhin przeciwwskazania
lek na zapalenie błony śluzowej lek na zapalenie błony śluzowej nosa sezonowe zapalenie błony śluzowej nosa alergia zapalenie błona śluzowa nosa zapalenie błony śluzowej nosa alergiczne zapelenie błony śluzowej
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Buderhin

Dodano: 04 Luty 2019
Autor: BOGDAN
Ocena:
LEK ZAPISANY NA CHRONICZNY KATAR I NA OBRZEK ŚLUZUWKI DZIAŁA BARDZO DOBRZE ------TYLKO DLACZEGO NIE JEST REFUNDOWANY I BRAK W APTEKACH I CHURTOWNIACH
Odpowiedź
Dodano: 06 Styczeń 2016
Autor: Jowita, 26
Ocena:
Lekarz przepisał mi buderhin na zatoki i stwierdzam, że ma bardzo dobre działanie, głowa przestała boleć, a ropa szybko zeszła.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Buderhin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach