45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Brilique

BriliqueBrilique
(83 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 344.36 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Brilique, 90 mg, tabletki powlekane, 56 szt.
Ulotka:

Opis i skład produktu Brilique

Lek na receptę. W skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym w celu zapobiegania zdarzeniom sercowo-naczyniowym u dorosłych pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym (niestabilna dusznica bolesna, zawał mięśnia sercowego bez uniesienia odcinka ST lub z uniesieniem odcinka ST), w tym u pacjentów leczonych farmakologicznie lub za pomocą przezskórnej interwencji wieńcowej lub pomostowania aortalno-wieńcowego.

Skład

1 tabletka zawiera:

90 mg tikagreloru.

Działanie

Inhibitor agregacji płytek krwi - selektywny antagonista receptora adenozynodifosforanowego (ADP). W sposób odwracalny działa na receptor płytkowy ADP P2Y12, zapobiegając aktywacji i agregacji płytek zależnej od ADP. Nie ma wpływu na miejsce wiązania ADP, ale jego interakcja z receptorem płytkowym ADP P2Y12 zapobiega przekazywaniu sygnału. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając Cmax w ciągu 1,5 h. Biodostępność wynosi 36%. Jest metabolizowany w wątrobie przy udziale CYP3A4. Głowny metabolit tikagreloru jest także czynny. Ogólnoustrojowe narażenie na czynny metabolit stanowi około 30-40% narażenia na tikagrelor. Tikagrelor i czynny metabolit w znacznym stopniu wiążą się z białkami osocza (>99,7%). Podstawową drogą eliminacji tikagreloru jest metabolizm wątrobowy. T0,5 tikagreloru wynosi 7 h; czynnego metabolitu - 8,5 h.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na tikagrelor lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Czynne krwawienie patologiczne. Krwotok śródczaszkowy w wywiadzie. Ciężkie i umiarkowane zaburzenia czynności wątroby. Jednoczesne stosowanie silnych inhibitorów CYP3A4 (np. ketokonazolu, klarytromycyny, nefazodonu, rytonawiru, atazanawiru).

Działania niepożądane

Często: duszność, krwawienie z nosa, krwotok żołądkowo-jelitowy, krwawienia podskórne lub do skóry właściwej, siniaczenie, krwotok w miejscu zabiegu (nakłucia). Niezbyt często: krwotok śródczaszkowy, zawroty głowy pochodzenia ośrodkowego, ból głowy, krwotok do oka (wewnątrzgałkowy, spojówkowy, siatkówkowy), krwioplucie, krwawe wymioty, krwotok z wrzodu żołądka i jelit, krwotok z guzków krwawniczych odbytu, zapalenie błony śluzowej żołądka, krwotok w jamie ustnej (w tym krwawienie z dziąseł), wymioty, biegunka, ból brzucha, nudności, niestrawność, wysypka, świąd, krwotok z układu moczowego, krwawienie z pochwy (w tym metrorrhagia), krwotok po zabiegu, krwotok. Rzadko: hyperurykemia, stan splątania, parestezje, krwotok z ucha, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, krwotok do przestrzeni zaotrzewnowej, zaparcie, krwiak śródstawowy, zwiększenie stężenia kreatyniny we krwi, krwotok z razy, krwotok pourazowy.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli. Leczenie rozpocząć od podania pojedynczej dawki nasycającej 180 mg i kontynuować dawką 90 mg podawaną 2 razy na dobę. Pacjenci przyjmujący tikagrelor powinni również codziennie otrzymywać kwas acetylosalicylowy (ASA) w dawce 75-150 mg, jeśli nie jest to przeciwwskazane. Czas leczenia tikagrelorem wynosi do 12 mies., chyba że istnieją wskazania kliniczne do przerwania terapii. Doświadczenie dotyczące stosowania leku dłużej niż 12 mies. jest ograniczone. U pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym przedwczesne przerwanie leczenia przeciwpłytkowego może skutkować zwiększonym ryzykiem zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych lub zawału mięśnia sercowego, dlatego należy unikać przedwczesnego przerywania leczenia preparatem. U pacjentów stosujących klopidogrel możliwa jest bezpośrednia zmiana terapii na tikagrelor. Nie badano zmiany terapii z prasugrelu na tikagrelor. W przypadku pominięcia dawki tikagreloru należy zastosować tylko jedną tabl. 90 mg (następną dawkę) zgodnie z przyjętym schematem dawkowania. Szczególne grupy pacjentów. Nie jest konieczna zmiana dawkowania u osób w podeszłym wieku; u pacjentów z niewydolnością nerek (nie zaleca się stosowania u pacjentów dializowanych); u pacjentów z łagodną niewydolnością wątroby (nie stosować w umiarkowanej i ciężkiej niewydolności wątroby). Spośób podania. Preparat może być przyjmowany niezależnie od posiłków.

 

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

Brilique zamienniki
Brilique zamiennik
Brilique odpowiednik
Brilique tańszy zamiennik
Brilique czy działa
Brilique opinia
Brilique opinie
Brilique cena
Brilique skład
Brilique ulotka
Brilique przeciwwskazania
Brilique dawkowanie
dla chorych na serce lecznie chorób serca choroby układu naczyniowego niestabilna dusznica bolesna zawał dusznica bolesna choroby serca zapobieganie chorobom serca
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Brilique

Dodano: 26 Marzec 2021
Autor: Rys
Ocena:
Ceny tego leku różnią sie bardzo dużo ,trzeba szukac i można kupić za 159 zł.
Odpowiedź
Dodano: 01 Luty 2021
Autor: Jerzy
Ocena:
Dlaczego lek ratujący życie nie jest refundowany przecież nie ma zamiennika biorę go już ponad pół roku to są jednak spore koszty przynajmniej dla niektórych .A samo działanie leku trudno jest mi ocenić ,po prostu wciąż żyje.
Odpowiedź
Dodano: 18 Styczeń 2021
Autor: Aneta
Ocena:
Biorę lek Briligue od 3 miesięcy i od 3 miesięcy mam straszne duszności zwłaszcza w nocy. Ciagle łapie powietrze koszmar.
Odpowiedź
Dodano: 22 Marzec 2021
Autor: Maria Machnicka
Też u mnie występują duszności w nocy
Odpowiedź
Dodano: 25 Styczeń 2020
Autor: BARBARA
Ocena:
Mąż bierze ten lek od ponad miesiąca / zawał /. Jak na razie nie ma skutków ubocznych. A siniaki pojawiają się chyba u wszystkich zawałowców. Ja też jestem po zawale -6 lat, brałam inne leki i też występowały siniaki. Jedynym mankamentem jest cena. Pierwsze opakowanie leku kupiłam za 399 zł a drugie za 155 zł w APTECE SŁONECZNEJ. Pozdrawiam i życzę wszystkim DUŻO ZDROWIA.
Odpowiedź
Dodano: 11 Grudzień 2019
Autor: Tomasz
Ocena:
Mam 35 lat. Lek stosuje od ponad roku po wszczepieniu sentów. Lek jest dobrze przyswajalny. Sporadycznie pojawia się po nim kilka sińców na nogach. Jak dla mnie lek ma jeden efekt uboczny - cenę. Takie leki powinny być refundowane a państwo udaje, że pomaga chorym.
Odpowiedź
Dodano: 28 Luty 2020
Autor: Wojciech
Cena tego leku jest lichwiarska
Odpowiedź
Dodano: 16 Wrzesień 2019
Autor: marek
Ocena:
proponuje przejsc na plavix, tanszy i nie duzo gorszy, jak na razie brak skutkow ubocznych
Odpowiedź
Dodano: 11 Wrzesień 2019
Autor: Iwona
Ocena:
Witam serdecznie moja mama bierze brilique 90 mg,już 8 miesiąc,jest po zawale, dziwię się że lekarz jej to przepisał, gdyż miała wrzody żołądka i dwunastnicy,a wiem że jest to przeciwwskazaniem.od kilku miesięcy ma strasznie wzdęty brzuch, stolec często bardzo luźny,a nawet biegunki.tragedia. proszę może ktoś może pomóc,bo ❤️ jej wyleczą,a zejdzie z powodów wątrobowych.
Odpowiedź
Dodano: 17 Czerwiec 2021
Autor: Iza
Wystarczy udać się do lekarza rodzinnego i wyjaśnić kłopoty żołądkowe. Lekarz wystawi receptę na polprazol i po kłopocie. Ale trzeba udać się do lekarza,a nie szukać pomocy na forum.
Odpowiedź
Dodano: 01 Kwiecień 2022
Autor: Jan
W szpitalach dają lek do ssania. Astra Zeneka przekazuje leki do hurtowni. Ponoć wystarczy zgłosić w aptece!
Odpowiedź
Dodano: 20 Sierpień 2019
Autor: Artur lat 45
Ocena:
Wytrzymałem 5 miesięcy, potem wieczne rozwolnie i szum w uszach. Moim zdaniem lek do bani nie mówić już o cenie. Jeżeli ktoś zna jaki zamiennik niech poda nazwę proszę. Lekarze twierdzą że on jest najlepszy ale co mają z tego lekarze że go zapisują wczasy w Alpach szwajcarskich?
Odpowiedź
Dodano: 29 Czerwiec 2019
Autor: Róża
Ocena:
Zażywam brilique 5 miesięcy mam kaszel nie wiem czy po tabletkach czy ktoś ma kaszel
Odpowiedź
Dodano: 23 Sierpień 2019
Autor: Dk
Też używam go i też mam kaszel bardziej wieczorem
Odpowiedź
Dodano: 21 Marzec 2019
Autor: Jacek Ganczarski
Ocena:
Bardzo dobry lek.Skutecznie zapobiega segregacji krwinek.Nie dopuszcza do szybkiego zatkania patentów.Przedluza ich prawidłowe funkcjonowanie.Sadze,że nie należy stosować dodatkowo żadnych innych preparatów zapobiegający krzepliwosci krwi żeby nie doprowadzać do m.in.siniakow,wlewów podskornycy itp.
Odpowiedź
Dodano: 29 Maj 2021
Autor: bolo
patentem to ty jesteś.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Brilique

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach