43 009 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 812 produktów w 204 kategoriach

Bravecto

Bravecto, 1 tabletkaBravecto, 1 tabletka
(119 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: lek
Producent: INTERVET
Postać: tabletki
Cena: 85.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Bravecto

Bravecto, 1 tabletka

To produkt leczniczy dla psów w postaci tabletek do rozgryzania i żucia, który służy do zwalcznia kleszczy oraz pcheł.

Skład:

Substancja czynna: fluralaner. Zawartość w 1 tabletce:

 • Bravecto dla bardzo małych psów (2-4,5 kg): 112,5 mg.
 • Bravecto dla małych psów (>4,5-10 kg): 250 mg.
 • Bravecto dla średnich psów (>10-20 kg): 500 mg. 
 • Bravecto dla dużych psów (>20-40 kg): 1000 mg.
 • Bravecto dla bardzo dużych psów (>40-56 kg): 1400 mg.

Właściwości:

Bravecto to ogólnoustrojowy środek owadobójczy i roztoczobójczy, którego mechanizm działania polega na aktywności substancji czynnej po rozpoczęciu żerowania insekta. Działanie rozpoczyna się w przeciągu 8 godzin od rozpoczęcia żerowania pcheł lub w ciągu 12 godzin od rozpoczęcia żerowania kleszczy.  

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą. Z powodu braku odpowiednich danych, produkt leczniczy nie powinien być stosowany u szczeniąt w wieku poniżej ósmego tygodnia życia i/lub psów o masie ciała poniżej 2 kg. Produktu nie należy podawać w odstępach krótszych niż 8 tygodni, ponieważ nie badano bezpieczeństwa produktu podawanego w krótszych odstępach czasu. 

Działania niepożądane:

W przebiegu badań klinicznych często obserwowano (1,6 % leczonych psów) działania niepożądane, którymi były łagodnie wyrażone i przejściowe objawy żołądkowo-jelitowe takie jak biegunka, wymioty, brak apetytu i ślinienie się. Częstotliwość występowania działań niepożądanych przedstawia się zgodnie z poniższą regułą: 

 • bardzo często (więcej niż 1 na 10 zwierząt wykazujących działanie(a) niepożądane w jednym cyklu leczenia)
 • często (więcej niż 1, ale mniej niż 10 na 100 zwierząt)
 • niezbyt często (więcej niż 1, ale mniej niż 10 na 1000 zwierząt)
 • rzadko (więcej niż 1, ale mniej niż 10 na 10000 zwierząt)
 • bardzo rzadko (mniej niż 1 na 10000 zwierząt włączając pojedyncze raporty).

Pasożyty muszą rozpocząć żerowanie na organizmie gospodarza, aby wejść w kontakt z substancją fluralaner, z tego względu nie można wykluczyć ryzyka wystąpienia choroby przenoszonej przez pasożyty.

Dawkowanie:

Tabletkę podać zwierzęciu w całości w porze lub w trakcie karmienia i upewnić się, że została połknięta. 

Uwagi:

 • Po zastosowaniu należy dokładnie umyć ręce.
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej, poza zasięgiem małych dzieci.
Bravecto opinia
Bravecto opinie
Bravecto ulotka
Bravecto dawkowanie
Bravecto cena
pchły u psa kleszcz u psa dla psów przeciw pchłom dla psów na kleszcze przeciwkleszczowe dla psa leczenie psich pcheł
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Bravecto

Dodano: 02 Październik 2019
Autor: LW
Ocena:
Tabletka jest rewelacyjna wyleczyla mi psa ze świeżbu, psiak miał same rany j coraz mniej siersci. Jedna tabletka załatwiła wszystko Efekt co prawda po dwóch tygodniach ale kupie nastep na bez wachania ???? Polecam
Odpowiedź
Dodano: 16 Wrzesień 2019
Autor: Bożena
Ocena:
Podaję od trzech lat .Jestem zadowolona zadnych pcheł i kleszczy.
Odpowiedź
Dodano: 03 Wrzesień 2019
Autor: Danka
Ocena:
Nie polecam tego leku. Moj Cavalier dostal alergii, bąble na łapach ,wymioty,caly spuchl.
Odpowiedź
Dodano: 12 Lipiec 2019
Autor: Ania
Ocena:
Od kilku lat moje psy stosują ten preparat. Kupuję 1 tabletkę i dziele na dwie części. Co prawda w ulotce jest zaznaczone,że nie należy dzielić. Jednak jako magister farmacji nie zauważyłam w jej budowie i składzie nic , co mogłoby negatywnie wpłynąć na działanie tabletki. Cenowo wychodzi dużo taniej.
Odpowiedź
Dodano: 01 Lipiec 2019
Autor: Iwona
Ocena:
Mam 2 pieski 7latka i 2 latka podaje im Bravecto i jest ok zero pchel i kleszczy a te co byly uschly Polecam
Odpowiedź
Dodano: 14 Czerwiec 2019
Autor: Aga
Ocena:
Mojego pieska ledwo udalo sie uratowac po ataku kleszcza. Krople, obroze okazaly sie nieskuteczne. Podaje tabletki 3 razy w roku. To byla bardzo dobra decyzja. Mieszkamy przy lesie. Kleszczy jest tu ogrom, pies czasem biega wszedzie. Jestem bardzo zadowolona. Psy jak ludzie maja swoja tolerancje na lek jeden przyjmuje innemu nie sluża.. Mimo to gorąco polecam.
Odpowiedź
Dodano: 27 Maj 2019
Autor: Jola
Ocena:
Mam wątpliwości czy podać Bravecto mojemu psu. Ten lek nie odstrasza kleszczy, uśmierca już wbitego kleszcza, przez co nie chroni go przed chorobami odkleszczowymi! Wg Europejskiego Publicznego Sprawozdania Oceniającego (EPAR) dotyczącego leku Bravecto: "Substancja czynna leku Bravecto, fluralaner, działa jako „środek ektopasożytobójczy”. Oznacza to, że zabija ona pasożyty zewnętrzne zasiedlające skórę i sierść zwierzęcia, takie jak pchły i kleszcze. Aby narazić się na działanie substancji czynnej, pchły i kleszcze muszą przytwierdzić się do skóry psa lub kota i rozpocząć żywienie jego krwią." oraz "Ponieważ pchły i kleszcze muszą rozpocząć żerowanie na organizmie psa, aby mogły zostać zabite przez lek, mogą dalej być w stanie przenosić choroby, którymi mogą być zakażone." ????
Odpowiedź
Dodano: 07 Czerwiec 2019
Autor: Andrzej
Moja 1,5 roczna Labradorka dostała Braveco i od tego momentu nie miała żadnego kleszcza. Kleszcze po prostu nie as nią zainteresowane. I nie chodzi o to ze pies nie ma kontaktu z kleszczami, ponieważ za moim osiedlem są duże łąki i wszystkie psy znajomych, które nie brały leków mają pełno paskudztwa na sobie. Proszę pamiętać że kleszcze atakują swoje ofiary po zapachu i podejrzewam ze przez Braveko piesek staje się dla nich nie atrakcyjny. Ja podlecem w 100% i dodam że pies w żaden sposób nie odczuł podania leku.
Odpowiedź
Dodano: 05 Lipiec 2019
Autor: Magdalena
Sama sobie odpowiedziałaś Nie stosować....to nic nie daje A wywołuje poważne stany -zaburzenia neurologiczne
Odpowiedź
Dodano: 25 Maj 2019
Autor: Beata
Ocena:
Jestem bardzo zadowolona z Bravecto, nasz 7 letni piesek uwielbia się kąpać w morzu, więc krople nie zdają egzaminu, tak samo jak obroże po których ciągle się drapie. Tabletki używamy już kilka lat i nie widzę żadnych minusów. Fakt cena trochę wysoka ale za to tabletka działa kilka miesięcy, a co się nie robi dla swojego pupila.
Odpowiedź
Dodano: 25 Maj 2019
Autor: Urszula
Ocena:
Stosuję te tabletki od sześciu lat, jedną tabletkę na wiosnę, efekt rewelacyjny. Mam dwa psy, a więc wydatek dla emerytki nie jest mały... ale moje psy są szczęśliwe. Jeżeli zdarzy się że złapią kleszcza, to wyjmuję go martwego.
Odpowiedź
Dodano: 06 Maj 2019
Autor: krzysztof
Ocena:
Ja też jestem jednym z zadowolonych. Mam dwa psy i już trzeci raz daję tabletki na kleszcze. Produkt jak najbardziej godny polecenia
Odpowiedź

Dodaj opinię o Bravecto

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 009 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 812 produktów w 204 kategoriach