41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Boostrix

BoostrixBoostrix
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: zawiesina do wstrzykiwań
Cena: 89.19 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Polio, 0,5 ml, szczepionka, 1 ampułko-strzykawka z igłą, 0,5 ml, szczepionka, 1 ampułko-strzykawka z igłą
Działanie: szczepionka skojrzona
Ulotka:

Opis i skład produktu Boostrix

Lek na receotę przeznaczony dla szczepienia przypominającego (tzw. booster) przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi osób w wieku od 4 lat. Szczepionka Boostrix nie jest wskazana do szczepienia podstawowego.

Dawkowanie:

Głęboko domięśniowo, najlepiej w okolice mięśnia naramiennego. Szczepionkę należy podawać zgodnie z zaleceniami lekarza. Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim. Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Boostrix  nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: senność, gorączka, ból głowy, reakcje w miejscu wstrzyknięcia (zaczerwienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia), drażliwość. Często: ból głowy, brak apetytu, rozlany obrzęk kończyny, w którą podano szczepionkę, reakcje w miejscu wstrzyknięcia (świąd, stwardnienie), zawroty głowy. Niezbyt często: nudności, wymioty, świąd, bóle mięśni, sztywność stawów, wzmożone napięcie mięśni, uogólnione powiększenie wezłów chłonnych, wzmożona potliwość, zapalenie gardła,reakcje nadwrażliwości. Jest mało prawdopodobne, że szczepionka wpływa niekorzystnie na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancje czynne, jakąkolwiek substancję pomocniczą, neomycynę lub polimyksynę. Szczepionka Boostrix  powinna być ostrożnie stosowana u osób z trombocytopenią lub zaburzeniami krzepnięcia ponieważ po podaniu domięśniowym szczepionki może u nich wystąpić krwawienie. Gdy przyjmujesz leki immunosupresyjne (obniżające odporność organizmu). Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty oraz o otrzymanych szczepieniach. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Szczepionka może być podana w okresie ciąży jedynie w przypadku, gdy istnieją wyraźne wskazania do zastosowania, a ewentualne korzyści przeważają nad możliwym ryzykiem dla płodu.

Boostrix zamienniki
Boostrix zamiennik
Boostrix odpowiednik
Boostrix tańszy zamiennik
Boostrix czy działa
Boostrix opinia
Boostrix opinie
Boostrix cena
Boostrix skład
Boostrix ulotka
Boostrix dawkowanie
Boostrix przeciwwskazania
szczepionka przeciwko błonicy szczepionka przeciwko tężcowi szczepionka dla dorosłych szczepionka dla dzieci szczepienie przypominające szczepionka przeciw krztuścowi szczepienie booster szczepienie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Boostrix

Dodano: 16 Czerwiec 2015
Autor: Krystian
Ocena:
Miałem tą szczepionkę, gdy po nieprzyjemnym spotkaniu z pieskiem. Było zagrożenie tężcem, ale na szczęście nic poważnego się nie stało. Działanie jest? Chyba jest, bo pies był strasznie zaniedbany
Odpowiedź

Dodaj opinię o Boostrix

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach