45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Felogel Neo

Felogel Neo, 10 mgg, żel na skórę, 60 gFelogel Neo, 10 mgg, żel na skórę, 60 g
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: SOPHARMA POLAND
Postać: żel
Cena: 4.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Felogel Neo

Felogel Neo, 10 mg/g, żel na skórę, 60 g

FELOGEL® NEO jest lekiem posiadającym w składzie substancję czynną diklofenak sodowy i zaliczany jest do grupy leków przeciwreumatycznych lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Skład:

Substancją czynną jest diklofenak sodowy. 1g żelu zawiera 10mg diklofenaku sodowego.

Pozostałe składniki leku to: karbomer 980, makrogol 400, glikol propylenowy, dietanoloamina, sodu benzoesan, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

Działanie:

Diklofenak neutralizuje objawy zapalenia, takie jak ból i obrzęk. Żel opracowano w ten sposób, aby diklofenak szybko wchłaniał się przez skórę oraz szybko działał przeciwbólowo.

Wskazania:

FELOGEL® NEO zalecany jest do miejscowego objawowego leczenia pourazowych stanów zapalnych ścięgien, mięśni, stawów (np. powstałych w wyniku skręcenia, nadwyrężenia lub stłuczenia), ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (np. zapalenie ścięgien lub łokieć tenisisty), ograniczonych i łagodnych objawów zapalenia stawów.

Dawkowanie:

Stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Sposób użycia:

FELOGEL® NEO jest lekiem do stosowania na skórę i najczęściej stosuje się w poniższy sposób:

Dokładnie wsmarować w miejsca chorobowo zmienione, aż do momentu wyschnięcia. Stosować 2-3 razy na dobę. Ilość żelu uzależniona jest od wielkości zmienionego chorobowo miejsca. Np.: 2g żelu (około 6 cm) starczą na obszar o powierzchni około 400cm². Po każdorazowym zastosowaniu leku należy umyć dłonie, jeśli nie są one poddawane leczeniu. Osoby z zakrzepowym zapaleniem żył nie powinny uciskać miejsca, w którym stosowany jest żel.

Tuba zabezpieczona jest aluminiową folią, którą należy przedziurawić przed pierwszym użyciem. 

Okres leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie.

W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 14 roku życia nie stosować dłużej niż przez 2 tygodnie bez konsultacji z lekarzem. Jeśli po tygodniu stosowania lek nie przyniesie rezultatów lub objawy choroby nasilą się, należy udać do lekarza na kontrolę. 

Przeciwwskazania:

Leku nie powinny stosować osoby z nadwrażliwością na substancję czynną lub na jakąkolwiek substancję pomocniczą; osoby z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy lub jakiekolwiek inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; osoby cierpiące na astmę przebiegająca pod postacią napadu; osoby z pokrzywką lub alergicznym nieżytem nosa.

Nie stosować u dzieci poniżej 14 roku życia.

Działania niepożądane:

Lek może, ale nie musi powodować działań niepożądanych.

Po zastosowaniu leku na skórę, najczęściej występują następujące działania niepożądane: pieczenie w miejscu zastosowania leku, zaczerwienienie, swędzenie, wysypka, łuszczenie skóry, suchość skóry. Rzadko może wystąpić miejscowy obrzęk i pęcherze na skórze w miejscu zastosowania leku. W bardzo rzadkich przypadkach skóra może stać się nadmiernie wrażliwa na światło słoneczne, mogą wystąpić takie reakcje alergiczne jak pokrzywka, trzeszczenia, duszność i obrzęk twarzy lub gardła. Bardzo rzadko może wystąpić wysypka grudkowa.

W przypadku zastosowania leku na dużą powierzchnię skóry możliwe jest wystąpienie zaburzeń w obrębie przewodu pokarmowego (brak apetytu, nudności, wymioty, biegunka, ból, krwawienie i owrzodzenia).

Uwagi:

  • Trzymać w temperaturze poniżej 25°C, suchym i zacienionym miejscu, z dala od dzieci.
  • Zużyć w czasie 3 miesięcy po otwarciu opakowania.
  • Należy powiadomić lekarza lub farmaceutę o każdym przyjmowanym obecnie lub ostatnio leku, jak również o lekach, które pacjent ma zamiar stosować.
  • Należy poinformować lekarza o przyjmowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków przeciwzapalnych, kortykosteroidów oraz leków na obniżenie ciśnienia krwi, ponieważ może wystąpić interakcja z innymi lekami, choć jest to mało prawdopodobne.
  • W czasie ciąży i karmienia piersią nie stosować bez konsultacji z lekarzem.
  • Brak danych dotyczących stosowania żelu u dzieci oraz młodzieży poniżej 14 roku życia.
Felogel Neo opinia
Felogel Neo opinie
Felogel Neo ulotka
Felogel Neo skład
Felogel Neo dawkowanie
Felogel Neo przeciwwskazania
Felogel Neo cena
Felogel Neo zamienniki
Felogel Neo zamiennik
Felogel Neo odpowiednik
Felogel Neo tańszy zamiennik
Felogel Neo czy działa
lek przeciwreumatyczny przeciwzapalny zapalenie stawów zapalenie ścięgna zapalenie mięśnia łokieć tenisisty
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy ze skrzypem polnym - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Felogel Neo

Dodano: 14 Marzec 2016
Autor: Małgorzata
Ocena:
Felogel Neo żel przeciwreumatyczny sprawiał, że po zastosowaniu bardzo piekła mnie skóra więc musiałam z niego zrezygnować.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Felogel Neo

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach