45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


AzitroLEK 500

AzitroLEK 500AzitroLEK 500
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 22.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 500 mg, tabletki powlekane, (import równoległy), InPharm, 3 szt, tabletki powlekane, 500 mg, 3 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Azithromycinum
Działanie: antybiotyk
Ulotka:

Opis i skład produktu AzitroLEK 500

Lek na receptę stosowany w  przypadkach zakażeń dolnych dróg oddechowych: zapalenie oskrzeli, pozaszpitalne zapalenie płuc od lekkiego do umiarkowanie ciężkiego przebiegu. Lek stosowany także w zakażeniach górnych dróg oddechowych: zapaleniu zatok, gardła, oraz migdałków, w ostrym zapaleniu ucha środkowego, w zakażeniach skóry i tkanek miękkich, zwykłym zapaleniu cewki moczowej i błony śluzowej szyjki macicy spowodowane przez Chlamydia trachomatis.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat można przyjmować podczas posiłku. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności i wymioty, biegunka, bóle brzucha i wzdęcia), wysypka skórna, reakcje nadwrażliwości, nadkażenia grzybicze. Czasami po zastosowaniu leku dochodzi do odwracalnego zwiększenia aktywności enzymów wątrobowych, których poziom powraca do normy po kilku tygodniach od zakończenia kuracji azytromycną. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na antybiotyki makrolidowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby. Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy. Leki zobojętniające kwas solny zmniejszają wchłanianie azytromycyny. Dlatego zalecany jest co najmniej 2 godzinny odstęp między stosowaniem preparatu AzitoLek i leków zobojętniających. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu.

AzitroLEK 500 ulotka
AzitroLEK 500 przeciwwskazania
AzitroLEK 500 zamienniki
AzitroLEK 500 zamiennik
AzitroLEK 500 odpowiednik
AzitroLEK 500 tańszy zamiennik
AzitroLEK 500 czy działa
AzitroLEK 500 opinia
AzitroLEK 500 opinie
AzitroLEK 500 skład
AzitroLEK 500 cena
AzitroLEK 500 dawkowanie
gardło płuca oskrzela zapalenia zakażenia ucho skóra zapalenie błon śluzowych szyjka macicy chlamydia
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy na sen - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o AzitroLEK 500

Dodaj opinię o AzitroLEK 500

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach