43 607 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Podobne produkty

Bioracef

BioracefBioracef
(6 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 31.10 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 250 mg, tabletki powlekane, 14 szt, 125 mg, tabletki powlekane, 10 szt, 125 mg, tabletki powlekane, 14 szt, 500 mg, tabletki powlekane, 10 szt, 500 mg, tabletki powlekane, 14 szt, 250 mg, tabletki powlekane, 10 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Cefuroximum
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Bioracef

Lek na receptę stosowany w zakażeniach górnych i dolnych dróg oddechowych ( zapalenie gardła, migdałków, zatok, ostre zapalenie oskrzeli, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, pozaszpitalne zapalenie płuc), ostrym zapaleniu ucha środkowego, gronkowcowym i paciorkowcowym zakażeniu skóry i tkanek miękkich (liszajec, zapalenie tkanki łącznej, ropnie, zakażenia ran), niepowikłanych zakażeniach układu moczowego (zapalenie pęcherza i cewki moczowej, odmiedniczkowe zapalenie nerek), ostrej niepowikłanej rzeżączce.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki należy przyjmować po posiłku, popijając niewielką ilością wody. Tabletek nie należy kruszyć ani łamać ze względu na gorzki smak.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane po zastosowaniu tabletek Bioracef występują rzadko, maja zwykle łagodny i przemijający charakter. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, nudności, wymioty, bóle brzucha), zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, bóle głowy, skórne reakcje alergiczne (wysypka, świąd, pokrzywka), śródmiąższowe zapalenie nerek, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczna rozpływna naskórka, gorączka polekowa, reakcje podobne do choroby posurowiczej, anafilaksja. Bardzo rzadko rzekomobłoniaste zapalenie jelit na skutek nadmiernego wzrostu niewrażliwych bakterii Clostridium difficile. W razie wystąpienia biegunki w czasie stosowania antybiotyku lub wkrótce po jego odstawieniu należy brać pod uwagę możliwość tego powikłania. Nie należy w tym przypadku podawać leków hamujących perystaltykę jelit ani działających zapierająco. Stosowanie leku Bioracef może powodować grzybicę, zwłaszcza u pacjentów w wieku podeszłym. W przypadku wystąpienia innych, nie wymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.  

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cefalosporyny, penicyliny, inne antybiotyki β-laktamowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy, leki moczopędne. Leki zobojętniające sok żołądkowy mogą zmniejszać skuteczność leczenia preparatem Bioracef. Natomiast równoczesne stosowanie leku Bioracef i niektórych leków moczopędnych może zwiększyć ryzyko zaburzenia czynności nerek. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Bioracef dawkowanie
Bioracef przeciwwskazania
Bioracef cena
Bioracef zamienniki
Bioracef zamiennik
Bioracef odpowiednik
Bioracef tańszy zamiennik
Bioracef czy działa
Bioracef opinia
Bioracef opinie
Bioracef ulotka
Bioracef skład
górne drogi oddechowe zakażenia ran zapalenie nerek zapalenie zakażenia zapalenie ucha środkowego zapalenie oskrzeli rzeżączka
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Bioracef

Dodano: 07 Październik 2016
Autor: Paulina
Ocena:
Lek po raz kolejny leczy moją anginę. Zdecydowanie jeden z szybciej działających antybiotyków, przynajmniej na mój organizm. Zero skutków ubocznych. Jedynie gdy wzięłam pierwszy raz, to przez dwa dni miałam mdłości, ale później organizm się przyzwyczaił.
Odpowiedź
Dodano: 18 Czerwiec 2016
Autor: Anna
Ocena:
Dziadostwo i syf!! Po 3 dawkach mam zawroty, nudnosci i nie moge wstac z łozka. Angina przeszla w ciagu doby ale co z tego.
Odpowiedź
Dodano: 31 Styczeń 2016
Autor: Czesław
Ocena:
Zostały mi jeszcze dwie tabletki ale chyba ich nie wezmę. Przez ten cholerny antybiotyk głowa boli 24h na dobę!! Nie można normalnie funkcjonować. To jest syf a nie lekarstwo. Nigdy wiecej tego syfu nie kupie.
Odpowiedź
Dodano: 14 Luty 2016
Autor: przemek
Potwierdzam.
Odpowiedź
Dodano: 09 Styczeń 2016
Autor: Anka
Ocena:
Lek może i skuteczny.Ale niestety, mój 10 letni synek ma po nim wysypkę.Bioracef stosował pierwszy raz,po innych antybiotykach wysypka nie wystąpiła.Pierwszego dnia pojawiło się lekkie rozwolnienie.Przyjmowany był również probiotyk w trakcie i po antybiotykoterapii. Nie podam więcej Bioracefu.
Odpowiedź
Dodano: 21 Październik 2015
Autor: Maja
Ocena:
Stosowałam bioracef angina szybko przeszła, lek moim zdaniem skuteczny.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Bioracef

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 607 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach