43 792 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 884 produktów w 211 kategoriach
Jesteś tutaj:
> > >

Bimican

BimicanBimican
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 43.36 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,3 mg/ml, krople do oczu, 3 butelki, 0,3 mg/ml, krople do oczu, 1 butelka
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Bimatoprost
Działanie: obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Bimican

Lek na receptę Bimican jest lekiem stosowanym w leczeniu jaskry. Stosuje się go do obniżania podwyższonego ciśnienia w gałce ocznej. Lek ten może być stosowany jako jedyny lek, lub z innymi kroplami do oczu zwanymi lekami beta-adrenolitycznymi, które również obniżają ciśnienie wewnątrz oka.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Uwaga! W przypadku używania soczewek kontaktowych nie należy stosować kropli w czasie noszenia soczewek. Należy odczekać 15 minut po zakropleniu leku przed ponownym założeniem soczewek. Środek konserwujący w leku Bimican (zwany benzalkoniowym chlorkiem) może powodować podrażnienie oka i może zabarwić miękkie soczewki kontaktowe.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo częste działania niepożądane dotyczące oka: wydłużenie rzęs, lekkie zaczerwienie, swędzenie. Częste działania niepożądane dotyczące oka: odczyn alergiczny w oku, zmęczenie oczu, wrażliwość na światło, ciemniejsze zabarwienie skóry wokół oka, ściemnienie rzęs, ból, uczucie obecności ciała obcego w oku, lepkość oczu, ciemniejsze zabarwienie tęczówki, trudności z wyraźnym widzeniem, podrażnienie, uczucie pieczenia, zapalenie, zaczerwienie i swędzenie powiek, łzawienie, suchość, pogorszenie wzroku, nieostre widzenie, obrzęk przezroczystej warstwy, która wyściela powierzchnię oka, drobne uszkodzenia na powierzchni oka, z zapaleniem lub bez. Częste objawy ogólnoustrojowe: bóle głowy, w badaniach krwi nieprawidłowe podwyższenie wartości wskaźników dotyczących pracy wątroby, wzrost ciśnienia krwi. Niezbyt częste działania niepożądane dotyczące oka: torbielowaty obrzęk plamki (obrzęknięcie siatkówki w oku prowadzące do pogorszenia widzenia), stan zapalny oka, krwawienie do siatkówki, obrzęk powiek, drżenie powiek, odsunięcie powiek od powierzchni oka, zaczerwienienie skóry wokół oka. Niezbyt częste działania dotyczące całego ciała: nudności, zawroty głowy, osłabienie, wzrost włosów wokół oka. Po zakropleniu leku Bimican, na krótko widzenie może stać się zamazane. Nie należy prowadzić pojazdów lub obsługiwać urządzeń mechanicznych aż do poprawy stanu widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, upośledzoną czynność oddechową, choroby serca, choroby oczu, wolne tętno lun niskie ciśnienie tętnicze. Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli stosujesz kilka leków okulistycznych należy zachować co najmniej 5-10 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparatu nie należy stosować w czasie ciąży, jeśli nie jest to wyraźnie konieczne. Zaleca się, aby nie stosować preparatu u matek karmiących piersią.

Bimican zamienniki
Bimican zamiennik
Bimican odpowiednik
Bimican tańszy zamiennik
Bimican czy działa
Bimican opinia
Bimican opinie
Bimican ulotka
Bimican skład
Bimican dawkowanie
Bimican przeciwwskazania
Bimican cena
obniżanie ciśnienia w oczach roztwór zdrowe oczy krople do oczu gałka oczna jaskra nadciśnienie w oku ciśnienie w oku
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Bimican

Dodaj opinię o Bimican

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 792 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 884 produktów w 211 kategoriach