41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Bicalutamide Polpharma

Bicalutamide PolpharmaBicalutamide Polpharma
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 73.71 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Działanie: przeciwnowotworowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Bicalutamide Polpharma

Lek na receptę stosowany w leczeniu zaawansowanym raka gruczołu krokowego w połączeniu z terapią analogiem hormonu uwalniającego hormon luteinizujący (LHRH) lub kastracją chirurgiczną.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki należy połykać w całości popijając płynem.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: zawroty głowy, uderzenia gorąca, ból w nadbrzuszu, zaparcia, krwiomocz, powiększenie i ból piersi, osłabienie, ból w klatce piersiowej, obrzęki. Często: niedokrwistość, brak łaknienia, obniżone libido, depresja, senność, nudności, niestrawność, wzdęcia, zaburzenia czynności wątroby, wypadanie włosów, nadmierne owłosienie, suchość skóry, świąd, wysypka, impotencja, zwiększenie masy ciała. Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości, śródmiąższowa choroba płuc. Rzadko: niewydolność wątroby.   Istnieje małe prawdopodobieństwo, aby lek upośledzał sprawność psychomotoryczną. Niemniej jednak czasami mogą wystąpić zawroty głowy lub senność. Jeżeli wystąpią u Ciebie opisane objawy należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu do czasu ich ustąpienia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, ciężkie zaburzenia czynności wątroby, cukrzycę, nietolerancję niektórych cukrów.   Gdy przyjmujesz terfenadynę, astemizol, cyzpryd, cyklosporynę, leki blokujące kanał wapniowy, cymetydynę, ketokonazol, warfarynę. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostęnych bez recepty.   Stosowanie leku u kobiet jest przeciwwskazane i nie wolno go podawać kobietom w ciąży ani matkom karmiącym.

Bicalutamide Polpharma opinie
Bicalutamide Polpharma opinia
Bicalutamide Polpharma ulotka
Bicalutamide Polpharma skład
Bicalutamide Polpharma dawkowanie
Bicalutamide Polpharma przeciwwskazania
Bicalutamide Polpharma cena
Bicalutamide Polpharma zamienniki
Bicalutamide Polpharma zamiennik
Bicalutamide Polpharma odpowiednik
Bicalutamide Polpharma tańszy zamiennik
Bicalutamide Polpharma czy działa
prostata nowotwór chemioterapia rak gruczołu krokowego choroba nowotworowa gruczolakorak nowotwór prostaty leczenie uzupełniające
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Bicalutamide Polpharma

Dodaj opinię o Bicalutamide Polpharma

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach