44 677 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Betaxolol PMCS

Betaxolol PMCSBetaxolol PMCS
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 12.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Betaxolol PMCS, 20 mg, tabletki, 30 szt
Ulotka:

Opis i skład produktu Betaxolol PMCS

Lek na receptę z grupy beta-blokerów powodujący zmniejszenie częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu oraz obniżenie ciśnienia tętniczego.

 

Działanie

Substancją czynną preparatu jest betaksolol. Jest to substancja należąca do grupy leków zwanych beta-blokerami (inna stosowana nazwa to beta-adrenolityki). Działanie tych leków polega na zablokowaniu pewnego typu receptorów, nazywanych receptorami adrenergicznymi typu beta. Receptory adrenergiczne występują na powierzchni komórek nerwowych, mięśniowych lub gruczołowych w licznych tkankach i narządach. W warunkach fizjologicznych pobudzane są przez uwalnianą po aktywacji współczulnego układu nerwowego adrenalinę lub noradrenalinę. Farmakologiczne zablokowanie receptorów beta uniemożliwia ich pobudzenie, a przez to ogranicza skutki działania adrenaliny czy noradrenaliny na tkanki docelowe posiadające receptory beta. Adrenalina powoduje zwiększenie częstotliwości rytmu serca oraz skurcz obwodowych naczyń krwionośnych. Działanie betaksololu, podobnie jak innych leków z tej grupy, prowadzi do zmniejszenia częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu oraz do obniżenia ciśnienia tętniczego. Betaksolol charakteryzuje się wybiórczością w stosunku do receptorów beta 1. Działanie selektywne w stosunku do receptorów beta 1 w sercu zmniejsza ryzyko występowania działań niepożądanych związanych z obwodowym działaniem leku (np. ryzyko zwężenia dróg oddechowych związane z blokowaniem receptorów beta 2 w mięśniach gładkich oskrzeli). W większych dawkach betaksolol może jednak działać również na receptory beta 2.

Przeciwwskazania

Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Nie możesz także stosować preparatu jeżeli występuje u Ciebie:

· ciężka astma oskrzelowa lub ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc

· niewyrównana niewydolność serca

· wstrząs kardiogenny

· blok przedsionkowo-komorowy II lub III stopnia (u chorych bez stymulatora serca)

· dławica naczynio-skurczowa (Printzmetala)

· zaburzenia czynności węzła zatokowo-przedsionkowego (w tym blok zatokowo-przedsionkowy)

· ciężka bradykardia (częstotliwość rytmu serca mniejsza niż 45–50 uderzeń na minutę)

· ciężka postać zespołu Raynauda i ciężkie zaburzenia krążenia w tętnicach obwodowych

· nieleczony guz chromochłonny nadnerczy

· niedociśnienie tętnicze

· reakcje anafilaktyczne w wywiadzie

· kwasica metaboliczna a także,

· jeżeli równolegle stosujesz floktafeninę lub sultopryd

· jeżeli stosujesz leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO)

· jeżeli dożylnie przyjmujesz leki blokujące kanały wapniowe, takie jak werapamil czy diltiazem lub leki o działaniu przeciwarytmicznym, takie jak dizopiramid czy amiodaron.

Preparatu nie wolno stosować w ciąży o ile w opinii lekarza nie jest to bezwzględnie konieczne. Preparat jest przeciwwskazany w okresie karmienia piersią.

 

Dawkowanie

Preparat ma postać tabletek do stosowania doustnego. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłku, codziennie o tej samej porze dnia, najlepiej rano. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.

Dorośli:

Nadciśnienie tętnicze: w leczeniu łagodnego nadciśnienia tętniczego początkowo 10 mg na dobę, w razie potrzeby lekarz zwiększy dawkę do 20 mg na dobę. W leczeniu ciężkiego nadciśnienia tętniczego zwykle 20 mg 1 raz na dobę.

Profilaktyczne leczenie stabilnej, wysiłkowej dławicy piersiowej: lekarz dostosuje dawkę indywidualnie; początkowo 10 mg na dobę, następnie lekarz może zwiększyć dawkę do 20 mg 1 raz na dobę. W niektórych przypadkach konieczne może być zwiększenie dawki do 40 mg na dobę.

U chorych z zaburzeniami czynności nerek lekarz dostosuje dawkowanie w zależności od stężenia kreatyniny we krwi. Jeżeli klirens kreatyniny jest większy niż 20 ml/min dostosowanie dawkowania nie jest konieczne, ale należy pozostawać pod ścisłą obserwacją lekarską, zwłaszcza na początku leczenia. Jeżeli występuje ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 20 ml/min) lub chory poddawany jest hemodializom dawka maksymalna wynosi 10 mg na dobę.

U chorych z zaburzeniami czynności wątroby nie ma konieczności zmiany dawkowania, jakkolwiek zalecana jest ścisła kontrola lekarska, szczególnie na początku leczenia.

U chorych w podeszłym wieku zaleca się rozpoczynanie leczenia od małej dawki i uważną kontrolę stanu chorego.

Dzieci i młodzież:

Nie ma wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania preparatu u dzieci i młodzieży i nie zaleca się jego stosowania w tej grupie wiekowej.

 

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

Betaxolol PMCS czy działa
Betaxolol PMCS cena
Betaxolol PMCS skład
Betaxolol PMCS opinia
Betaxolol PMCS opinie
Betaxolol PMCS ulotka
Betaxolol PMCS dawkowanie
Betaxolol PMCS przeciwwskazania
Betaxolol PMCS zamienniki
Betaxolol PMCS zamiennik
Betaxolol PMCS odpowiednik
Betaxolol PMCS tańszy zamiennik
nadciśnienie tętnicze zaburzenia rytmu serca rytm serca lek na nadciśnienie tętnicze leki na serce co na nadciśnienie tętnicze szybkie tętno leki na ciśnienie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Betaxolol PMCS

Dodano: 24 Listopad 2016
Autor: Szymon
Ocena:
Osobiście lek mi bardzo pomaga. Mam 24 lata od 4 lat brałem lokren 20 mg. Lokren kosztował mnie miesięcznie około 27 zl - teraz za betaxolol płace maksymalnie 13 zl a tak naprawdę to jest to samo co lokren.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Betaxolol PMCS

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 677 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach