41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Betadine 10%

Betadine 10% płyn 30mlBetadine 10% płyn 30ml
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Postać: płyn
Cena: 23.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Betadine 10%

Betadine 10% płyn 30ml

Preparat ma działanie dezynfekujące o szerokim zakresie działania przeciw drobnoustrojom. Przeznaczony jest do dezynfekcji skóry przed infekcją, pobraniem krwi, biopsją igłową, transfuzją, dezynfekcja skóry i błon śluzowych przed zabiegami chirurgicznymi, aseptycznego zaopatrzenia ran, leczenia infekcji bakteryjnych i grzybiczych, całkowitej i częściowej dezynfekcji pacjenta przed operacją (kąpiel antyseptyczna).

Skład
1 ml roztworu zawiera 100 mg roztworu dezynfekującego jodowinylopirolidonu, (co jest równoważne 10 mg aktywnego jodu jako środka odkażającego) oraz substancje pomocnicze: glicerol, nonoksynol, bezwodny kwas cytrynowy, bezwodny ortofosforan dwusodowy, wodorotlenek sodowy, wodę oczyszczoną.

Działanie
Lek działa odkażająco, bakteriobójczo (głównie gronkowce, paciorkowce jak również prątki), przeciwpierwotniakowo, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo. Niszczy formy zarodnikowe, nie powoduje powstawania form opornych, zawiera jod.

Stosowanie
Stosować w postaci gotowej lub w postaci roztworu wodnego w rozcieńczeniu w zależności od wskazań terapeutycznych.

Przeciwskazania
Nadwrażliwość na jod lub inne składniki preparatu, nadczynność tarczycy lub inne jawne choroby tarczycy, opryszczkowe zapalenie skóry Duhringa, niewydolność nerek, przed i po leczeniu nadczynności tarczycy jodem radioaktywnym aż do czasu uzyskania trwałego wyleczenia.
U noworodków i niemowląt do 6. miesiąca życia jodowany powidon można stosować jedynie w przypadku dokładnej diagnozy i bezwzględnych wskazań do zastosowania preparatu. Należy monitorować czynność tarczycy.
Z uwagi na to, iż nie można wykluczyć rozwoju następczej nadczynności tarczycy, u pacjentów z utajonymi zaburzeniami czynności tarczycy (szczególnie w starszym wieku) długotrwałe stosowanie jodowanego powidonu (ponad 14 dni) lub stosowanie go na dużych powierzchniach skóry (ponad 10% powierzchni ciała) jest dozwolone jedynie po starannym rozważenia spodziewanych korzyści i możliwego ryzyka. Osoby te wymagają monitorowania pod kątem wczesnych objawów nadczynności tarczycy i w razie konieczności kontroli czynności tarczycy, nawet już po zaprzestaniu leczenia (do 3 miesięcy).

Działania uboczne
Zaburzenia nerek i pęcherza: zaburzenia czynności nerek, ostra niewydolność nerek.
Zaburzenia skóry i tkanki łącznej: miejscowe reakcje skórne, reakcje nadwrażliwości, jak kontaktowe zapalenie skóry objawiające się zmianami łuszczycopodobnymi, zaczerwienieniem, występowaniem małych pęcherzy.
Zaburzenia endokrynologiczne: długotrwałe stosowanie jodowanego powidoku może zwiększoną absorpcje jodu. Może wystąpić nadczynność tarczycy, szczególnie u pacjentów z chorobami tarczycy w wywiadzie.

Betadine 10% zamienniki
Betadine 10% zamiennik
Betadine 10% odpowiednik
Betadine 10% tańszy zamiennik
Betadine 10% czy działa
Betadine 10% opinia
Betadine 10% opinie
Betadine 10% ulotka
Betadine 10% skład
Betadine 10% dawkowanie
Betadine 10% przeciwwskazania
Betadine 10% cena
płyn dezynfekujący czym odkażać skórę dezynfekcja odkażanie skóry dezynfekcja skóry co na odkażanie skóry środek dezynfekujący czym dezynfekować
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Betadine 10%

Dodano: 25 Styczeń 2016
Autor: Kasia
Ocena:
Może i działanie Betadine nie jest złe, ale cena tego płynu to lekka przesada.
Odpowiedź
Dodano: 03 Sierpień 2015
Autor: maria.m
Ocena:
Bardzo skuteczny środek odkażający, przy tym łagodny (nie szczypie więc znakomicie nadaje się dla dzieci) lek powinien znajdować w każdym domu
Odpowiedź

Dodaj opinię o Betadine 10%

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach