42 021 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 770 produktów w 204 kategoriach

Azycyna

AzycynaAzycyna
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane granulat do przygotowania zawiesiny dou
Cena: 19.08 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 250 mg, tabletki powlekane, 6 szt, 500 mg, tabletki powlekane, 12 sztuk, 200 mg/5 ml, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej, 20 ml, 200 mg/5 ml, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej, 30 ml, 500 mg, tabletki powlekane., 3 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Azithromycinum
Działanie: bakteriostatyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Azycyna

Lek na receptę o bardzo szerokim spektrum działania. Skuteczny w leczeniu: zakażeń dolnych dróg oddechowych: zapalenia oskrzeli, pozaszpitalnych zapaleń płuc lekkiego do umiarkowanie ciężkiego stanu, także polecany w zakażeniach górnych dróg oddechowych: zapaleniu zatok, gardła, oraz migdałków, w ostrym zapaleniu ucha środkowego, zakażeniach skóry i tkanek miękkich, zwykłym przebiegu  zapalenia cewki moczowej i szyjki macicy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Preparat podaje się co najmniej 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane mają zwykle łagodny i przemijający charakter. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności i wymioty, biegunka, bóle brzucha i wzdęcia). Może też wystąpić wysypka skórna. Czasami po zastosowaniu leku dochodzi do odwracalnego zwiększenia aktywności enzymów wątrobowych, których poziom powraca do normy po kilku tygodniach od zakończenia kuracji azytromycną. Ponadto w przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na antybiotyki makrolidowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby. Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy. Leki zobojętniające kwas solny zmniejszają wchłanianie azytromycyny. Dlatego zalecany jest co najmniej 2 godzinny odstęp między stosowaniem preparatu Azycyna i leków zobojętniających. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu.

Azycyna opinia
Azycyna opinie
Azycyna cena
Azycyna skład
Azycyna ulotka
Azycyna dawkowanie
Azycyna przeciwwskazania
Azycyna zamienniki
Azycyna zamiennik
Azycyna odpowiednik
Azycyna tańszy zamiennik
Azycyna czy działa
zapalenia zapalenie cewki moczowej zapalenie płuc zapalenie oskrzeli szyjka macicy ucho środkowe zapalenie ucha zapalenie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Azycyna

Dodano: 29 Październik 2016
Autor: Magda
Ocena:
Nigdy tak źle się nie czułam po antybiotyku. Mimo że odstawiłam już cztery dni temu do teraz mam mdłości i biegunke. Nie polecam
Odpowiedź

Dodaj opinię o Azycyna

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 021 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 770 produktów w 204 kategoriach