45 050 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 938 produktów w 209 kategoriach

Azimycin

AzimycinAzimycin
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 20.93 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 250 mg, 6 szt, tabletki powlekane, 500 mg, 3 szt, tabletki powlekane, 125 mg, 6 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Azithromycinum
Działanie: bakteriostatyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Azimycin

 Lek na receptę o szerokim spektrum działania. Polecany do stosowania w przypadkach: zakażenia dolnych dróg oddechowych, paciorkowcowego zapalenia gardła, ostrym zapaleniu ucha środkowego, zakażeniu skóry i tkanek miękkich, zapaleniu cewki moczowej i szyjki macicy.

Dawkowanie:

Doustnie. Preparat podaje się co najmniej 1 godzinę lub 2 godziny po posiłku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Ostrożnie u u dzieci poniżej 6 miesiąca życia. Nie zaleca się stosowania u osób w podeszłym wieku.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (m.in. brak łaknienia, nudności, bóle brzucha, wymioty, biegunka, niestrawność, rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego), zaburzenia smaku, reakcje alergiczne (m.in. świąd, wysypka skórna, nadwrażliwość na światło, pokrzywka), bóle stawów, zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego (m.in. ból i zawroty głowy, senność, drgawki, nadpobudliwość, pobudzenie, niepokój), nadkażenie opornymi bakteriami lub grzybami.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na azytromycynę i inne antybiotyki makrolidowe, schorzenia wątroby lub nerek. Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy (preparaty zawierające glin i magnez), cimetydynę, teofilinę, doustne leki przeciwzakrzepowe. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Azimycin opinia
Azimycin opinie
Azimycin cena
Azimycin dawkowanie
Azimycin ulotka
Azimycin przeciwwskazania
Azimycin skład
Azimycin zamienniki
Azimycin zamiennik
Azimycin odpowiednik
Azimycin tańszy zamiennik
Azimycin czy działa
infekcje układ moczowy i płciowy infekcja bakteryjna układ płciowy drogi oddechowe zapalenie ucha środkowego zapalenie gardła zakażenia skóry zapalenie cewki moczowej zakażenie szyjki macicy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Azimycin

Dodaj opinię o Azimycin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 050 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 938 produktów w 209 kategoriach