45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Azibiot

AzibiotAzibiot
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 19.25 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 500 mg, 3 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Azithromycinum
Działanie: przeciwbakteryjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Azibiot

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych: bakteryjnego zapalenia gardła i zapalenia migdałków, zapalenia zatok i zapalenia ucha środkowego, polecany w  zakażeniach dolnych dróg oddechowych: bakteryjnym zapaleniu oskrzeli, odoskrzelowym zapaleniu płuc, śródmiąższowym zapaleniu płuc, zakażeniach skóry i dróg moczowo-płciowych.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy podawać co najmniej na godzinę przed posiłkiem lub dwie godziny po nim. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.    

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, biegunka, bóle brzucha. Czasami przejściowe zaburzenia czynności wątroby i wysypki. Podczas długotrwałego leczenia mogą wystąpić wtórne zakażenia bakteriami opornymi na działanie leku lub grzyba.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na azytromycynę i inne antybiotyki makrolidowe, schorzenia wątroby i/lub nerek, nieregularne bicie serca.   Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy (lek Azibiot powinien być zastosowany co najmniej 1 godzinę przed lub 2 godziny po przyjęciu środka zobojętniającego), cymetydynę, teofilinę, glikozydy naparstnicy, doustne leki przeciwzakrzepowe, alkaloidy sporyszu (Bellergot, Coffecorn, Ergotaminum), cykosporynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to konieczne, po dokładnym rozważeniu korzyści i ryzyka związanych ze stosowaniem leku. Nie zaleca się karmienia piersią w czasie leczenia azytromycyną.

Azibiot ulotka
Azibiot dawkowanie
Azibiot przeciwwskazania
Azibiot zamienniki
Azibiot zamiennik
Azibiot odpowiednik
Azibiot tańszy zamiennik
Azibiot czy działa
Azibiot opinia
Azibiot opinie
Azibiot cena
Azibiot skład
gardło zapalenia zakażenia skóry zakażenia dróg oddechowych zapalenie płuc migdałki zakażenia bakteryjne zakażenia dróg moczowych zakażenia ginekologiczne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Azibiot

Dodaj opinię o Azibiot

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach