44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Azelastin POS

Azelastin POSAzelastin POS
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 28.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,5 mg/ml, krople do oczu, roztwór, 10 ml
Działanie: przeciwalergiczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Azelastin POS

 

Lek na recepte stosowany w leczeniu i profilaktyce problemów oczu wynikających z kataru siennego: alergiczne zapalenie spojówek u dorosłych i dzieci w wieku od 4 lat i powyżej. Lek łagodzi dolegliwości oczu wynikających z alergii na: roztocza kurzu domowego lub sierść zwierząt: całoroczne zapalenie spojóweku dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat i powyżej.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego zgodnie z zaleceniami lekarza.   Uwaga! Soczewki kontaktowe należy wyjąć przed zastosowaniem preparatu, a następnie założyć dopiero po upływie 15 minut.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: łagodne, przejściowe podrażnienie oczu. Niezbyt często: gorzki smak w ustach. Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (wysypka, swędzenie).       Niewielkie przemijające podrażnienia oczu wywołane zakropleniem mogą powodować nieostre widzenie przez krótki czas po zakropleniu leku. Należy odczekać do ustąpienia objawów przed prowadzeniem pojazdów i obsługiwaniem maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na chlorowodorek azelastyny lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu.   Gdy przyjmujesz  inne leki. W przypadku stosowania kilku leków okulistycznych należy zachować co najmniej 5-10 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio i aktualnie lekach, również tych, które są wydawane bez recepty. Gdu jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, gdy karmisz piersią. Lek przenika w niewielkich ilościach do mleka, dlatego nie należy stosować go w czasie karmienia piersią.  

Azelastin POS zamienniki
Azelastin POS zamiennik
Azelastin POS odpowiednik
Azelastin POS tańszy zamiennik
Azelastin POS czy działa
Azelastin POS opinia
Azelastin POS opinie
Azelastin POS skład
Azelastin POS cena
Azelastin POS ulotka
Azelastin POS dawkowanie
Azelastin POS przeciwwskazania
dolegliwości oczu alergia na kurz zapalenie spojówek katar sienny swędzenie oczu alergia na roztocza leczenie alergii katar alegiczny
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Azelastin POS

Dodano: 13 Lipiec 2015
Autor: Romanka
Ocena:
Doskonałe szybko przynoszą ulgę
Odpowiedź
Dodano: 13 Lipiec 2015
Autor: Matylda
Ocena:
Moja 5-letnia córka ma okropną alergię na pyłki i praktycznie cały czas "płakała" aż do momentu kiedy alergolog przepisała jej te krople, wszystko się zmieniło,czasem tylko oczy łzawią, ale lek świetny, to ciężka pora roku dla nas, dzięki temu lekowi wszystko wraca do normy
Odpowiedź

Dodaj opinię o Azelastin POS

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach