44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Azalia

AzaliaAzalia
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 29.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 75 mcg, tabletki powlekane, (import równoległy), 28 szt, 75 mcg, tabletki powlekane, 28 szt.
Działanie: antykoncepcja hormonalna
Ulotka:

Opis i skład produktu Azalia

Lek na receptę w tabletkach polecany jako  antykoncepcja hormonalna możliwa do zastosowania również u kobiet karmiących piersią.

Dawkowanie:

Doustnie, według zaleceń lekarza. Jedynie dokładne przestrzeganie zasad przyjmowania preparatu warunkuje jego skuteczność w zapobieganiu ciąży. Skuteczność leku zmniejsza się przy przewlekłej biegunce lub wymiotach. Przed rozpoczęciem antykoncepcji i w czasie przyjmowania preparatu należy co pół roku poddawać się kontroli ginekologicznej. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić nieregularne krwawienia międzymiesiączkowe, trądzik, wysypka, pokrzywka, ból piersi, ból głowy, zmiany nastroju, nudności, zwiększenie masy ciała, zmniejszenie libido. Niezbyt często: nietolerancja szkieł kontaktowych, wypadanie włosów, zapalenie pochwy, bolesne miesiączki, uczucie zmęczenia i wymioty. Rzadko: zmiany skórne, wysypka, pokrzywka. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji wątroby, cukrzycę, chorobę zakrzepowo-zatorową, krwawienia z dróg rodnych o nieznanym pochodzeniu, nowotwory, ostudę (żółto-brązowe plamy na skórze, zwłaszcza twarzy), nietolerancję laktozy. Gdy przyjmujesz barbiturany, hydantoinę, fenytoinę, oksykarbamazepinę, topiramat, rifampicynę, karbamazepinę, gryzeofulwinę, węgiel leczniczy, preparaty dziurawca. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś w ciąży lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży. Kobiety w ciąży lub podejrzewające u siebie ciążę nie mogą stosować preparatu. Lek nie wpływa na ilość ani jakość mleka kobiety karmiącej i może być przyjmowany przez matki karmiące piersią.

Azalia przeciwwskazania
Azalia zamienniki
Azalia zamiennik
Azalia odpowiednik
Azalia tańszy zamiennik
Azalia czy działa
Azalia opinia
Azalia opinie
Azalia cena
Azalia ulotka
Azalia skład
Azalia dawkowanie
kobieca płodność rozmnażanie układ moczowy i płciowy środki antykoncepcyjne sex, antykoncepcja antykoncepcja płodność tabletki antykoncepcyjne regulowanie płodności
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Azalia

Dodano: 09 Czerwiec 2015
Autor: Metka
Ocena:
Tabletki przepisał mi ginekolog po porodzie. Podoba mi się, że mogę ich używać nawet po zakończeniu karmienia piersią. Nie zauważyłam u siebie żadnych rewelacji jak wzrost wagi, cena mogłaby być troszkę niższa, ale poza tym ok.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Azalia

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach