45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Aviomarin

AviomarinAviomarin
(4 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA
Postać: tabletki
Cena: 9.01 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Aviomarin

Aviomarin, tabletki, 50mg, 5 sztuk

Aviomarin to lek używany do łagodzenia i eliminowania skutków choroby lokomocyjnej. Ma działanie przeciwwymiotne oraz usypiające.

Skład:

Aviomarin zawiera:

Substancją czynną leku jest dimenhydramina.
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian

Działanie:

Zawarta w leku Dimenhydramina (synonim: dimenhydrinat) ma działanie przeciwwymiotne, uspokajające oraz antyuczuleniowe. Po zażyciu Aviomarin działa bardzo szybko bo juz po około 20 do 30 minut. Efekty usypiające i uspokajające jakie daje lek mogą występować od 4 do 6 godzin po zażyciu leku.

Wskazania:

Aviomarin zaleca się stosować w czasie podróży osobom cierpiącym na chorobę lokomocyjną a także w eliminowaniu i leczeniu nudności i wymiotów innego pochodzenia (wyjątek stanowia leki wywołujące nudności stosowane w chemioterapii nowotworów).

Dawkowanie:

Profilaktycznie - na conajmniej 30 minut przed podróżą lub zażyciem źle tolerowanego leku:

Dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia: dawka zalecana 1 do 2 tabletek.
Dzieci 5 - 14 lat: dawka zalecana 1/2 do 1 tabletki.

W przypadku wzmożonych dolegliwości dawkę można powtórzyć.
 

Nudności i wymioty:

Dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia: dawka zalecana 1 do 2 tabletek( w razie konieczności co 4 do 6 godzin, nie więcej niż 400 mg na dobę),
Dzieci 5 – 14 lat: dawka zalecana 1/2 do 1 tabletki( w razie konieczności co 6 do 8 godzin, nie więcej niż 150 mg na dobę).

 
Przeciwwskazania:

Aviomarinu nie należy stosować w przypadkach:
  • uczulenia na dimenhydraminę lub jakikolwiek składnik leku,
  • padaczki,
  • ostrego wysiękowego i pęcherzowego zapalenia skóry,
  • I trymestru ciąży,
  • karmienia piersią,
  • u dzieci poniżej 2 roku życia.
Działania niepożądane:

Najczęściej występujące: senność, zaburzenia koncentracji, zawroty głowy.

Często wystepujące:niepokój, zaburzenia widzenia (przemijające upośledzenie widzenia w ciemności i widzenia kolorów), wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą, nudności, wymioty, biegunka (w przypadku uczulenia na dimenhydraminę), zaparcia, bóle brzucha, suchość błony śluzowej jamy ustnej, uczucie osłabienia i zmęczenia.

Rzadko wystepujące: przyspieszenie akcji serca, spadek ciśnienia tętniczego krwi, niedokrwistość hemolityczną, bóle głowy, bezsenność, skórne reakcje alergiczne, nadwrażliwość skóry na światło słoneczne, złuszczające zapalenie skóry, zmniejszenie łaknienia, zaburzenia czynności wątroby, żółtaczka cholestatyczna.

Długi okres zażywania dimenhydraminy może doprowadzić do uzależnienia.
U dzieci mogą wystąpić reakcje paradoksalne na dimehydraminę (np. niepokój, rozdrażnienie).
W przypadku nasilenia jakichkolwiek objawów niepożądanych lub gdy wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane inne niż wymienione w ulotce, należy skonsultować się z  lekarzem lub farmaceutą.
Uwagi:

Dimenhydramina upośledza sprawność psychofizyczną, w czasie stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać urządzeń w ruchu. Aviomarinu nie należy łączyć z innymi lekami  majacymi działanie hamujące na ośrodkowy układ nerwowy ani z alkoholem.

Łączenie Aviomarinu z innymi lekami:

Aviomarinu nie należy łączyć z:  atropiną, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, aminami katecholowymi, środkami wpływającymi hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, takimi jak np. leki nasenne, uspokajające, alkohol, gdyż  Aviomarin nasila ich działanie.Stosowany wraz z  solami bizmutu oraz lekami przeciwbólowymi, psychotropowymi i skopolaminą możechwilowo upośledzać wzrok (upośledzenie widzenia w ciemności i widzenia kolorów).

Aviomarin osłabia działanie kortykosteroidów i doustnych leków przeciwzakrzepowych.

Nie należy łączyć leku z: lekami ototoksycznymi (uszkadzającymi słuch) gdyż dimenhydramina może ukryć objawy uszkodzenia słuchu.
Inhibitory monoaminooksydazy (MAO, leki przeciwdepresyjne) mogą działać wzmacniająco na działanie antyhistaminowe i uspokajające dimenhydraminy.

Należy zachować wyjątkową ostrożność w przypadku łączenia dimenhydraminy z lekami  wydłużajacymi odstępy QT w EKG (niektóre leki przeciwarytmiczne; niektóre antybiotyki, np. erytromycyna; leki przeciwmalaryczne; cyzapryd; leki przeciwhistaminowe; neuroleptyki) oraz z lekamiobniżającymi poziom potasu w surowicy (np. niektóre leki moczopędne).
Należy zaprzestać stosowania Aviomarinu  przynajmniej na trzy dni przed planowanymi testami alergicznymi gdyz istnieje możliwość zakłamania wyników.


Ciąża i karmienie piersią:
Nie należy stosować w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Aviomarin skład
Aviomarin dawkowanie
Aviomarin przeciwwskazania
Aviomarin cena
Aviomarin zamienniki
Aviomarin zamiennik
Aviomarin odpowiednik
Aviomarin tańszy zamiennik
Aviomarin czy działa
Aviomarin opinia
Aviomarin opinie
Aviomarin ulotka
nudności wymioty choroba lokomocyjna przeciwwymiotne na uspokojenie uspakające
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suche szampony - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Aviomarin

Dodano: 20 Maj 2016
Autor: Milena
Ocena:
Moim zdaniem aviomarin dla dzieci jest ciut za mocny, najlepsze były gumy do żucia, miały odpowiednie działanie tylko nie można ich nigdzie kupić.
Odpowiedź
Dodano: 19 Maj 2015
Autor: Alicja
Ocena:
Moje dzieci chcą tylko stosować Aviomatin. Dawkowanie czasami sprawia trudność bo tabletka jest gorzka ale za to skuteczność jest nie do porównania z innymi środkami i cena także jest bardzo dobra. Dolegliwości się nie pojawiają. Super
Odpowiedź
Dodano: 26 Wrzesień 2015
Autor: Porada
To polecam wypróbować również tego producenta gumy do żucia, ja jestem zachwycona, bo córka chętnie je stosuje i działają jak należy. W opakowaniu jest 5 gum, a kosztuje koło 8 złotych.
Odpowiedź
Dodano: 17 Maj 2015
Autor: Ewa
Ocena:
Na rynku jest bardzo dużo preparatów na chorobę lokomocyjną ja od lat jestem wierna Aviomarinowi. Cena jest bardzo dobra, dawkowanie optymalne, skutwczność 100%. Bezpieczna podróż bez dodatnowych dolegliwości:)
Odpowiedź

Dodaj opinię o Aviomarin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach